Чет муабети (ти реков-ми рече)

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Гледам хокеј и очите ми се изморија барајќи ја плочката, не знам како можат да ја пратат. :(
И пред некој ден гледав американски фудбал, лудаци се тоа, трчаат и се маваат. Ништо не сфатив од правилата и како се добиваат поени и зошто кога еден играч ќе го фрли на земја другиот, овој првиот се радува како мало дете. Луд народ.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
@Altaïr си го гледал филмов?
За финалето меѓу Ливерпул и Милан е во Истанбул 2005та. :eek
И овој е за тоа, ама врска немам каков е.
И знам уште еден два за Ливерпул филмови.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Пукај ја на аватар!

david-moyes-celtic_2941735.jpg

Следен пат во спојлер вакви работи и со 18+ предупредување, ете јас шо сум стрејт се вознемирив а не пак некој геј може да прокува ако ја види оваа експлозија на сексуална енергија :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
ЈАР има три главни градови: Преторија, Кејптаун и Блумфонтејн.
Не мала островска држава во средна Америка која припаѓа на Малите Антили. Напротив ти Германија нема да ја најдеш на карта, а не тоа.
И Гваделуп не е држава, туку посед на Франција со своја (каква- таква) управа.
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
ЈАР има три главни градови: Преторија, Кејптаун и Блумфонтејн.

И Гваделуп не е држава, туку посед на Франција со своја (каква- таква) управа.

Добро не сум од вчера. Знам дека Гвадалуп е посед на Франција, ама си има и главен град и го сметаат за држава, не се натпреварува на избори за убавина за џабе и знам дека ЈАР има три главни града, ама за главен град се смета секогаш престолнината. Ако и ти ме правиш глупава како и @Altaïr, тогаш можам да ти докажам дека не сум. Јас пред тебе ги знам тие главни градови и многу емисии сум гледала. Воопшто не ме погодуваат ваши коментари.
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Добро не сум од вчера. Знам дека Гвадалуп е посед на Франција, ама си има и главен град и го сметаат за држава, не се натпреварува на избори за убавина за џабе и знам дека ЈАР има три главни града, ама за главен град се смета секогаш престолнината. Ако и ти ме правиш глупава како и @Altaïr, тогаш можам да ти докажам дека не сум. Јас пред тебе ги знам тие главни градови и многу емисии сум гледала. Воопшто не ме погодуваат ваши коментари.
Ако се натпреварува во избори за убавина не значи дека е држава(Гваделуп).
Ако има повеќе главни градови посичената држава( во случајов ЈАР), а ги има, треба сите да бидат наведени.
Пр. Боливија има два главни града: Сукре и Ла Паз.
И последно, јас немам намера да се расправам, ниту пак да докажувам кој е, а кој не е глупав.
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Ако се натпреварува во избори за убавина не значи дека е држава(Гваделуп).
Ако има повеќе главни градови посичената држава( во случајов ЈАР), а ги има, треба сите да бидат наведени.
Пр. Боливија има два главни града: Сукре и Ла Паз.
И последно, јас немам намера да се расправам, ниту пак да докажувам кој е, а кој не е глупав.
Се знам и намерно не ги кажав сите за да бидам комј ќе му текне да ме поправи. Ни јас немам намера да се расправам не знам колку години имаш ама за моите години си знам повеќе отколку што треба.