Чет муабети (ти реков-ми рече)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Dundee исто интересно име имаат :rofl

ДанДи се чита тоа, ги има два, Јунајтед и ФК, стејџли инаф ги гледав два пати последниве денови...Јунајтед играа со мојот омилен клуб ама не успеаа да дадат гол. Има и австралиски филм под тоа име, само не е за фудбал, со крокодили нешто...

Другар мислеше дека на нашки е Дунди и еднаш му ја згрешија на ливче и им вика, абе Дунди не си ми ја ставил, цела кладилница на земја. :)

Порано во Ливерпул имало некој си Шон Данди од Јужна Африка или некаде, еднаш во гардијан или не знам кој весник беше пишуваше дека бил најголем флоп во историјата на клубот, ама изгледа пред Борини и Апсас да ги купат, така да не се рачуна :zelen
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Порано во Ливерпул имало некој си Шон Данди од Јужна Африка или некаде, еднаш во гардијан или не знам кој весник беше пишуваше дека бил најголем флоп во историјата на клубот, ама изгледа пред Борини и Апсас да ги купат, така да не се рачуна :zelen

Кога го спомна Аспас, кај не знае да игра, па и кљошар бил, колку што разбрав фрлал со шише по Емери. :D
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Кога го спомна Аспас, кај не знае да игра, па и кљошар бил, колку што разбрав фрлал со шише по Емери. :D

Па не делуваше нешто посебно интелигентно типот на терен, не е за чудење... а кој е тој Емери?
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Тоа значи дека има менаџери кои би платиле пари за Апсас и покрај тоа што е супер-флоп :eek
Којзнае каде се Ел Жар и Нгог...

Па ако освојат ЛЕ можеби ќе се излажат да го купат и Балотели. ^^
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Те читам и не можам да сфатам што се случува. Се што разбрав е дека не можеш повеќе, зошто?
Мислам дека премногу се потценуваш себеси и не си даваш шанса за да успееш, се што сакаш може да се оствари, само треба да имаш верба во себе, а таа верба треба самата да си ја дадеш, но не пишувајќи постови тука како не можеш, туку да станеш и да се фатиш за работа. Работи, продуцирај, промовирај, не успева обиди се пак, продолжи понатаму, не запирај, никогаш не запирај ниту да земеш здив и кога ќе дојде некој голем потфат ќе ја имаш силата што ти е потребна, зошто ти си паднала и си успела милион пати претходно, а новиот предизвик ќе е шала за тебе. Искрено од срце ти пожелувам, верувај во себе.
Фала ти. Знам дека не објаснувам зошто и дека е тешко да се разбере. Да беше само емотивната болка ќе поминев некако, ама тешко се справувам со физичката. Бадијала ми е и верба и се ако не успеам да го дочекам ни следниот роденден.
Поздрав :)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
ДанДи се чита тоа, ги има два, Јунајтед и ФК, стејџли инаф ги гледав два пати последниве денови...Јунајтед играа со мојот омилен клуб ама не успеаа да дадат гол. Има и австралиски филм под тоа име, само не е за фудбал, со крокодили нешто...
Да ама интересно е како се пишува.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Можеш на пример да ја однесиш во ресторан, па после јадење да му речеш на келнерот да и донесе една ружа со некоја добра порака, секако. Ако не можеш да смислиш сам, побарај помош од некој пријател кој се разбира во такви работи. Многу мало и навидум незначајно, ама ти гарантирам дека ќе го памти моментот целиот живот.

Good boy :pusi