Чет муабети (ти реков-ми рече)

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
@Хоуп*

Ако почнам јас да кажувам за Милан од моето детство кога почнав да ги гледам и добив дрес XL од Чевченко (така го викав)... коа одев со другарите на плејстешн да играм со Милан, бидејќи Јап Стам одземаше топка без проблем, само стискаш на X и без фаул! :D

Ми текнува на времето кога не знаев кој играч да бидам од денешниот натпревар, дали Малдини, Неста, Стам или Кафу... средината мерак, нападот фантастичен, ментален оргазам. Штета што финалето со Ливерпул не разочара сите комшии собрани во една куќа и коментираме на полувреме како Милан е тим составен со вонземјани од различни планети низ вселената итн... за да после секој после натпревар лека-полека си оди низ врата како попарен.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ај повели да прочитам што имаш да кажеш за Милан : ))

Зависи каков тип на особа си, ете јас си пишувам сам во темата за мистерии и ако треба и сам ќе се цитирам, не ми смета :zelen
А за Милан... not sure за клубот како клуб ама лигата дефинитивно ти е лошо избрана :pusi
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Зависи каков тип на особа си, ете јас си пишувам сам во темата за мистерии и ако треба и сам ќе се цитирам, не ми смета :zelen
А за Милан... not sure за клубот како клуб ама лигата дефинитивно ти е лошо избрана :pusi
Не ми смета, ако ми сметаше немаше да продолжам сама да си правам муабети.
А за лигата или клубот, дошле лоши времиња што да правам, вистински фан си го сака клубот и во вакви ситуации. Не сум јас ко навивачите на Реал, не дај боже трето да паднат еден нема да остане :zelen
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не ми смета, ако ми сметаше немаше да продолжам сама да си правам муабети.
А за лигата или клубот, дошле лоши времиња што да правам, вистински фан си го сака клубот и во вакви ситуации. Не сум јас ко навивачите на Реал, не дај боже трето да паднат еден нема да остане :zelen

Знам на што мислиш, и јас сум фан на клуб кој игра во слаба лига (иако не е корумпирана, едноставно е слаба) само што има можност клубот да се пресели во друга лига, ако тоа се оствари ќе биде јако :showoff
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Знам на што мислиш, и јас сум фан на клуб кој игра во слаба лига (иако не е корумпирана, едноставно е слаба) само што има можност клубот да се пресели во друга лига, ако тоа се оствари ќе биде јако :showoff
Ок ми се мене тука и лигата си ја сакам иако е понекогаш корумпирана ко што викаш, ама барем предностите кога ја следиш лигава, а играш спортска се што некогаш знаеш кои се екипите што можат да наместат и можеш да си лапнеш големо коефициентче и да си земеш парички. Колку пати јас сум погодила такви утакмици, посебно кога играле Палермо, така да таман ми се.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ок ми се мене тука и лигата си ја сакам иако е понекогаш корумпирана ко што викаш, ама барем предностите кога ја следиш лигава, а играш спортска се што некогаш знаеш кои се екипите што можат да наместат и можеш да си лапнеш големо коефициентче и да си земеш парички. Колку пати јас сум погодила такви утакмици, посебно кога играле Палермо, така да таман ми се.

Палермо градот на мафијата од Сицилија има клуб? :eek:
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Палермо градот на мафијата од Сицилија има клуб? :eek:

На времето имаа едно кебапче Миколи ги тресеше мрежите... сеа колку што разбрав од мафијата во слободно време се раздвижувал во Лече и давал по некој гол, од разонода...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
На времето имаа едно кебапче Миколи ги тресеше мрежите... сеа колку што разбрав од мафијата во слободно време се раздвижувал во Лече и давал по некој гол, од разонода...

Клуб по име лече......се римува со кече лол :zelen
И тоа е ваљда една од причините што ПЛ ги презема пазарите по америките, канада, индија и бангладеш, не знам како некој би продал права за екипа шо се вика лече, кој маркетинг визард треба да биде :D