Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
И јас не сум за отворено политички теми или за таков подфорум бидејќи знаеме како ќе ескалира тоа, ама е не гледам потреба политиката да биде забранета, со оглед на реалноста во која се живее, дали е локална или светска сеедно :)
Па светска политика мислам дека не е забранета, или е? :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Па светска политика мислам дека не е забранета, или е? :)

И јас мислам дека не е ама мислам и дека локалната не треба да биде забранета. Далеку од тоа да биде промовирана со теми или подфорум ама пак зошто да е забранета ако низ муабет се наметне во рандом тема?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
И јас мислам дека не е ама мислам и дека локалната не треба да биде забранета. Далеку од тоа да биде промовирана со теми или подфорум ама пак зошто да е забранета ако низ муабет се наметне во рандом тема?
Забранета е за да се избегнат партиски препукувања.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Забранета е за да се избегнат партиски препукувања.

Тоа лесно може да се спречи, ако дојде до партиски препукувања или пропаганди, бришење, банирање од тема па и од форум и готова работа, иако и тоа не би се случувало баш толку често...
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
Тоа лесно може да се спречи, ако дојде до партиски препукувања или пропаганди, бришење, банирање од тема па и од форум и готова работа, иако и тоа не би се случувало баш толку често...
Ете темата за грбот ја оставивме.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ете темата за грбот ја оставивме.

Во ред тоа само не мора заради евентуални партиски препукувања или пропаганди да се ограничат форумџиите во дискусии во кои би можела да се појави политика плус можеби би се зачлениле повеќе членови...
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
Во ред тоа само не мора заради евентуални партиски препукувања или пропаганди да се ограничат форумџиите во дискусии во кои би можела да се појави политика плус можеби би се зачлениле повеќе членови...
Види не дека е нож до коска, ама генерално правилото е да се избегнува политика и политички препукувања.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133

Најлесно е не знам да се каже, а и газда си на форумов.


Иначе се ми е штиклирано во известувања особено погледнав 2-3 пати кај делот за тоа да ме известува кога ќе ме тагне некој/а... добро чим е таква работата ќе ги буричкам сите теми, случајно некоја заинтересирана ако ме тагнала па ќе си мисли ја игнорирам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ipopovski