Ваши лични омилени чевли низ фотографии

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
За некои најнеудобната обувка на светот. За некој најудобната. Некои се научени уште од свои 15-16 години да одат на штикли други ги облекуваат за свадби, крштевки или некои посебни прилики. Други пак неможат денот да си го замислат без нив. По многу докторски истражувања е докажано дека високите потпетици лошо влијаат на нашата психа и расположение.
Кои ги поседувате? Какви искуства имате со нив? До колку см ви е нормалата? Дали сте имале некои прекрасни моменти баш кога сте ги носеле тие и тие штикли или пак некои катастрофални моменти? Споделете ... По можност слика од тие штикли кои ги поседувате дома и исто така од оние кои радо би сакале да ги имате. Навалете девојки.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
За некои најнеудобната обувка на светот. За некој најудобната. Некои се научени уште од свои 15-16 години да одат на штикли други ги облекуваат за свадби, крштевки или некои посебни прилики. Други пак неможат денот да си го замислат без нив. По многу докторски истражувања е докажано дека високите потпетици лошо влијаат на нашата психа и расположение.
Кои ги поседувате? Какви искуства имате со нив? До колку см ви е нормалата? Дали сте имале некои прекрасни моменти баш кога сте ги носеле тие и тие штикли или пак некои катастрофални моменти? Споделете ... По можност слика од тие штикли кои ги поседувате дома и исто така од оние кои радо би сакале да ги имате. Навалете девојки.
Абе ајде..од кога тоа високи потпетици лошо влијаат на психата?
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Абе ајде..од кога тоа високи потпетици лошо влијаат на психата?

Прочачкај малку по интернет и ќе најдеш интересни статии за тоа. Јас инаку сум осудена поради кршењето на стопалото никогаш веќе да не носам високи потпетици, јбг,живот.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
995051_830070230344330_51891717364629168_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

poslusen

Староседелец
8 јануари 2016
43
9
1,018
40
Овие ги сечев од слики, ќе сликнам деновиве па ќе прикачам. Обожавам да носам ниски чевли.
Занемарете што глупо сум си ги наместила нозете.
Слаткичка јас колку што сфатив треба низ наши слики или нека објасни Лејди поубаво.

Отвори ја прикачената датотека 129 Отвори ја прикачената датотека 128
Занемаруваме и не замеруваме за слаткичките нозе како сте ги наместиле.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina