Ваши лични омилени чевли низ фотографии

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Најновите, многу сакам рамни чевли, а највеќе кога се на попуст :rolleyes:. Двата пара се по 400ден. (happy)SDC16663.JPG SDC16662.JPG
 
  • Like
Реакции: JaMi

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Ова е мојот стил.
1. Октопод патики- можат да бидат многу комотни ако ги погодиш прстите на кои краци ќе ги пикниш..навечер очите им светат бели, и се носат исклучиво со чорапи за да не се избоцкаш.


2. компјутерски влечки нелајнарки- кои те поврзуваат со хакерскиот свет, при што ако начекаш компјутер ја соблекуваш десната влечка ја поврзуваш и одма можеш да мирцаш. Многу скокоткаат кога чулчето ќе ти е помеѓу ескејп и еф1 затоа се носат нецелосно облечени...односно во хипстерски стил.


3. аладин сандали за вчаршија- се користат за брзо бркање девојки, лесно денсање, подскокнување...само треба да пазиш кај газиш, зш како стартски се во модерна верзија.


4. тапа кондур за секоја пригода- ептен се тапа кондуриве мора да ги сменам, зошто ми прават рани на задниот дел на петицата и многу ме стегаат...тоа може да се види на сликава.
 
  • Like
Реакции: Aleksis and JaMi

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
ИЗгледа на одмор ми е било предосадно што и мокасините сум си ги сликала, инаку овие ги обожавам. Преобрнаа кожа се и бојата им е такава пролетна/летна.

Photo0698.jpg