Тетоважа

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
Ај да те разочарам малце. Тетоважи на овој предел значи во близина на стомакот, гради, или над гз, се најлошо место за тетовирање. Посебно оваа што сакаш да ја ставиш, во ред убава е,али треба да планираш дека во иднина нема да бидиш секогаш рамна, слаба и витка како девојкава на сликава. Доволно е да направиш 40 години првите стрии да излезат.А со тоа и самата слика да се избледи. Доволно е да останиш бремена и да се измести целосно сликата. Регенерација на кожа , здебелување и сликата веќе од ружа можно е да личи и на каранфил.
Места за тетовирање, па како за женско према мене се строго на грб, блиску до рамо:) Размисли пак..



у право си:eek од тетоважата нема ни Т да има :rolleyes
и ти успеа да ме разочараш :place ;)

инаку на грб не сакам заш ако веќе стаам на gрбот ќе биде огромна :) , можеби на нога некаде или подлактица онака скромничко нешто.

бај д веј сликата шо ја иам погоре акнато може да и послужи на некоја женска шо е мн слаба или па шо веќе има родено а уште не акнала килограмчиња :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Podem

Maks

Староседелец
и колку те чинеше т.е колку плати за двеве тетоважи ? ме интересира

Да сакам и јас да ставам но не некоја голема мала но да има некакво значење или испишано некое име што знам или само буква но не знам колку би ме коштало сето тоа Барам мислење
Цената зависи од големината на тетоважата тежината на изработка квалитетот на бојата и од професионалноста на мајсторот. Овие 2 ми ги направија за 3000ден. Мајсторот ми е пријател имав попуст нешто.:)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
колку чини една тетоважа? мислам за тетовирање на реченица...и тоа проста :)
 

Maks

Староседелец
колку чини една тетоважа? мислам за тетовирање на реченица...и тоа проста :)
На еден другар му истетовираа "Te quiero mama" над дланката на раката со мали уметники интересни букви. 700ден. му земаа:)
 

Maks

Староседелец
само да заврши работа :) не да ме зезни :)
Па тоа е некој ако не знае убаво да ја нацрта може и за 400ден. да ја прави, а тој што знае дека ке ја направи топ сигурно ке земе поскапо:)