Предлози за серии

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Една од омилените CSI :D
csimiami.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Да ми предложете некоја хумористична серија во стилот на New girl, HIMYM, The big bang theory и 2broke girls?

Ben and Kate е направена од истите луѓе од New Girl. Мене во моментов најсмешна ми е Hot in Cleveland.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп* and Selma

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Алиби-интересна,несекојдневна серија.Ја дават на Фокскрајм па кој сака може да ја гледа.
Грег и Линда имаат навидум се што ќе посакаат;љубов,пари и пријатели од високите кругови.Но само навидум.На денот на нивната годишнина,Грег и подготвува изненадување на Линда,прославување со нивните пријатели и скапа огрлица која таа одамна ја посакувала.Се се одвива според планираното,се додека не настане мала кавга помеѓу Грег и Линда.
Марсија добива работа како келнерка на забавата.Доцна во ноќта,кога сите се заминати,таа се враќа по својата чанта,но ја дочекува непријатна глетка; мртвото тело на Мартин(најдобриот другар на Грег) и Грег седнат покрај него со алкохол покрај него.По долго бркање,разговор и откривање на една тајна, Марсија се нафаќа да му помогне на Грег и да му даде алиби.Самата таа е неговото алиби.
Како оде приказната,се откриват низа валкани тајни и измами.Марсија не знае повеќе дали може да му верува на Грег.Дали е тој невин?И ако е,кого заштитува?За кратко време двајцата запаѓаат во мрежа од лаги,полицијата им е зад петици и тие мора да преминат на план Б.
Многу голем впечаток ми остави глумата на Марсија,толку реално и толку добро одиграно.Дефинитивно во иднина би погледнал уште некое филмче со неа, актерката растура.Не е ни чудо што е добитник на толкав голем број награди.
Па друштво,фрлете се на гледање ;)

MV5BMTIzMjU4NDE4Nl5BMl5BanBnXkFtZTcwOTcwODkyMQ@@._V1_SY317_CR6,0,214,317_.jpg
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Twisted
Серија која планирам да ја гледам за брзо време.Има само една епизода излезено ( ми се чини :^) ) ,ми ја препорачаа побуричкав на нет и еве што најдов; приказната се врти околу Дани Десај кој откако се враќа во својот град осомничен е за убиство на својата соученичка.Бидејќи никој не му верува дека е невин освен неговите две пријателки,Дани самиот трага по вистината.Меѓутоа Дани крие и една тајна;зошто ја убил својата вујна на единаесетгодишна возраст?
А да,да предложам и други серии од ABC Family (според мене најдобрата телевизија со најдобрите серии),колку само очајно фале една ваква телезвија во нашава Македонија :place Или барем некоја серија како Pretty Little Liars или The Lying Game(ја немам гледано вторава,ама слушав многу добри коментари за неа) ама тоа е.Да очекуваме од сител некоја ваква серија,телевизија што не затрупа со турски и индиски серии?Искрено,освен бабите не знам кој друг ги гледа тие серии. Фокслајф и Фокскрајм ми беа прилично добри,ама сега и тие малце подзезнаа.Ногу репризи,нови глупи серии а и тие што останаа добри на прстите на едната рака се бројат.Ама ајде,тука е интернетот за да симнуваме што сакаме :)
Во продолжение слика од Twisted,на која мислам дека треба да и се даде шанса.Со подетален коментар се враќам откако ќе ја изгледам првата епизода.

twisted-tv-show.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
214
643
Тетово
Алиби-интересна,несекојдневна серија.Ја дават на Фокскрајм па кој сака може да ја гледа.
Грег и Линда имаат навидум се што ќе посакаат;љубов,пари и пријатели од високите кругови.Но само навидум.На денот на нивната годишнина,Грег и подготвува изненадување на Линда,прославување со нивните пријатели и скапа огрлица која таа одамна ја посакувала.Се се одвива според планираното,се додека не настане мала кавга помеѓу Грег и Линда.
Марсија добива работа како келнерка на забавата.Доцна во ноќта,кога сите се заминати,таа се враќа по својата чанта,но ја дочекува непријатна глетка; мртвото тело на Мартин(најдобриот другар на Грег) и Грег седнат покрај него со алкохол покрај него.По долго бркање,разговор и откривање на една тајна, Марсија се нафаќа да му помогне на Грег и да му даде алиби.Самата таа е неговото алиби.
Како оде приказната,се откриват низа валкани тајни и измами.Марсија не знае повеќе дали може да му верува на Грег.Дали е тој невин?И ако е,кого заштитува?За кратко време двајцата запаѓаат во мрежа од лаги,полицијата им е зад петици и тие мора да преминат на план Б.
Многу голем впечаток ми остави глумата на Марсија,толку реално и толку добро одиграно.Дефинитивно во иднина би погледнал уште некое филмче со неа, актерката растура.Не е ни чудо што е добитник на толкав голем број награди.
Па друштво,фрлете се на гледање ;)

Да не е ова филм? Како е оригиналниот наслов, дај линк од имдб
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Да не е ова филм? Како е оригиналниот наслов, дај линк од имдб
Не не,серија е 100%.Оригиналниот наслов е Алиби.Линк ќе ти пратам во инбокс,а следната епизода на Фокскрајм можиш да ја гледаш во Петок во 22:00 , трета епизода.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
1001823_470903686337828_341924090_n.jpg

Абе ајде, по Ханибал и Џек Мевосек сега и за Дракула серија ќе прават. (facepalm)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Луѓе де некој предлог за некоја серија слична на Persons unknown ?