Предлози за серии

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Пробај од овие некоја. Веројатно се слични со твојата. :zelen
Нема ни една ни налик слична.Се е научно фантастични,крими или со чудовишта и такви работи.Ама добро е што ме потсети на Day Break,ја загледав кога ја даваа на Фокскрајм,па ако не најдам ништо слично на Persons unknown,ќе ја гледам нејзе.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Нема ни една ни налик слична.Се е научно фантастични,крими или со чудовишта и такви работи.Ама добро е што ме потсети на Day Break,ја загледав кога ја даваа на Фокскрајм,па ако не најдам ништо слично на Persons unknown,ќе ја гледам нејзе.
А што се работи во таа твојата серија, не сум ја гледала?
Раскажи нешто на кратко, може ќе најдеме некоја слична : )
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
А што се работи во таа твојата серија, не сум ја гледала?
Раскажи нешто на кратко, може ќе најдеме некоја слична : )
Па вака,се работи за седум странци што се будат во еден хотел.По кратко време сфаќат дека се во непознат мал напуштен град и насекаде има камери,што значи дека се дел од некакво шоу.Паралелно со тоа,поранешниот маж на Џенет(една од седумте киднапирани)со неговата нова женска барат одговори и се вовлечуват во една мрежа од тајни и измами.Отприлика тоа е тоа,дејството е во хотелот и низ повеќе градови низ кои шетат Марк и Кејт за да ја најдат Џенет. Имам отворено и тема за серијата,ако те интересира повеќе можиш да читниш.Накратко,тоа е се.Ја даваа на Фокскрајм и беше прилично популарна, сигурно си ја загледала на македонски преводот е Непознати,нон-стоп даваа репризи и јас цело време исклучував оти мислев дека е нешто досадно,а после а загледав па требеше да а симнувам зошто престанаа да ја дават.
 

Трики :D Mуахаха

Нов член
30 јуни 2013
1
1
3
30
Започнете да ја гледате серијата Game of thrones (да сите имаат слушнато за неа и сите 3 сезони се предобри),потоа ви ги препорачувам Castle,Hannbal,Smallvile,Supernatural,Teen Wolf,Bones :D Сите овие серии се навистина предобри и имаат многу јаки содржини ако сакате може секој да провери на Google xaxa :D поздрав до сите имајте пријатно лето !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Давор а си ја гледал ЛОСТ ??

The Event ,FlashForward ако не си ги глеал да ги погледнеш,штета што имаат по една сезона само .
Rubicon-нешто као мистерија-криминален, може првите епизоди се малку досадни ,али добра серија
 

Anonymous p.

Нов член
30 јуни 2013
1
0
1
29
90210 Beverly Hills! Dokolu uzivate vo leto,plaza,zabavi,muzika,...togash definitvno mora da ja gledate ovaa serija! Se raboti za grupa srednoshkolci koi znaat da uzivaat! Site se razlicni i veruvam deka ke se pronajdete vo nekoj od niv! Interesno e toa shto preku nivnata druzba i so tekot na vremeto tie sozrevaat i stanuvaat podobri licnosti. Definitvno e vklucen sekoj mozen nacin na tinejdzerski zivot vo serijava! Na samiot pocetok glavniot lik Annie so nejziniot brat Dixon i nivnite roditeli se preseluvaat vo Beverly Hills i tesko se prilagoduvaat na razlicniot nacin na ziveenje! Im se otvaraat mnogu moznosti i steknuvaat dobri prijatelstva! Edna od najakite raboti za serijava e toa shto se pojavuvaat poznati licnosti kako Rita Ora,Train,The Script,Olly Murs,Nelly Furtado,Kim Kardashian,Snoop Dog i mnogu drugi. Vredi da se gleda!
90210-cast-liam-and-annie-14009014-2500-2133.jpg
Top-five-OTP-s-5-Liam-Court-Annie-Wilson-90210-liam-and-annie-18266985-602-489.jpg
Episode-Stills-It-s-The-Great-Masquerade-Naomi-Clark-4x07-90210-26053169-2000-1333.png
46efp_480x270_1ro2ch.jpg
To-New-Beginnings-2-01-Episode-Stills-90210-7744211-549-366.jpg
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Јас да ви предложам неколку добри серии.
Крими:
  1. Criminal minds
  2. CSI
  3. Monk
  4. Psych
  5. Law & Order
  6. Numbers
  7. Bones
Комедии:
  1. Everybody loves Raymond
  2. Everybody hates Chris
  3. According to Jim
  4. Two and a half men
  5. South Park
  6. Malcolm in the middle
  7. Yes, dear
Хорор:
  1. American Horror story
  2. Are you afraid of the dark
  3. Supernatural
  4. Masters of Horror
Мистерии:
  1. Dexter
  2. Fringe
  3. Two twisted
  4. Ghost Whisperer
И House не знам каде да ја сместам : ))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims

Djolemk88

Нов член
30 јуни 2013
1
0
1
36
Skopje
Дечки 7 страни муабет за серии без The Boardwalk Empire ? :D

На кратко само ќе кажам, најдобрата серија некогаш снимена(до моментот на излегување на Games of Thrones). Се случува во 20тите во Атлантик Сити, во време на прохибицијата. Главен лик е Наки Томпсон(Стив Бушеми, доби и Златен глобус за улогата). Главен(слично на градоначалник) во Атлантик Сити, но во исто време и главен на за мафијашките бизниси со шверцување алкохол. Цело време е во костец со ФБИ и со мафијата од Њу Јорк и Чикаго. Се појавуваат и ликови како Ал Капоне, Лаки Марчијано итн, но во епизодни улоги. Заврши 3тата сезона, секоја од нив со по 12 епизоди(околу 1час епизода). 4тата епизода ќе почне да се прикажува на HBO од 8ми Септември 2013

boardwalk_empire_wallpaper_1600x1200_9.jpg


И исто така од продукцијата на HBO, погледнете ја How to make it in America. За жал само 2 сезони по 8 епизоди се снимија, но се очекува враќање на серијата на некоја друга мрежа. Продуцент е Марк Волберг, а се работи за двајца млади момци кои се од Њу Јорк со голема желба да го остварат Американскиот сон, да успеат во Њу Јорк. Серијата е многу динамична и го покажува претприемачкиот дух на двата главни лика кои наоѓаат начини да преживеат. Се занимаваат со дизајн, мода, скејт бордови итн. Нема да ви одземе многу време, 16 епизоди по 20тина минути, а верувајте ќе сакате уште :)

how-to-make-it-in-america-reviewjpg-778b1324a9a26b49_large.jpg
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Јас да ви предложам неколку добри серии.
Крими:
  1. Criminal minds
  2. CSI
  3. Monk
  4. Psych
  5. Law & Order
  6. Numbers
  7. Bones
Комедии:
  1. Everybody loves Raymond
  2. Everybody hates Chris
  3. According to Jim
  4. Two and a half men
  5. South Park
  6. Malcolm in the middle
  7. Yes, dear
Хорор:
  1. American Horror story
  2. Are you afraid of the dark
  3. Supernatural
  4. Masters of Horror
Мистерии:
  1. Dexter
  2. Fringe
  3. Two twisted
  4. Ghost Whisperer
И House не знам каде да ја сместам : ))
Значи сите овие серии во глобала се драма, освен комедиите.
Criminal Minds, CSI, Law & Order, Numbers, Bones се крими драми, Psych и Monk се крими комедии.
Сите комедии што ти си ги набројала, спаѓаат во ситкоми. (20-минутни комедии).
И осталите исто се драми со примеси од другите жанрови, која хорор, која фантазија, која научна фантастика. :)
он: Скоро сите ти се добри предлози. Law & Order мене ми е досадна. Премногу сезони, премногу преовладува драмата во серијата. Not my type of tv show.
Everybody hates Chris ја имам фатено кога ја даваа на Сител, ама не ми се свиѓаше. Можда ќе и дадам втора шанса некогаш.
И на прво место по антипатичност ми е Декстер. Најглупа серија што сум ја видел досега.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Значи сите овие серии во глобала се драма, освен комедиите.
Criminal Minds, CSI, Law & Order, Numbers, Bones се крими драми, Psych и Monk се крими комедии.
Сите комедии што ти си ги набројала, спаѓаат во ситкоми. (20-минутни комедии).
И осталите исто се драми со примеси од другите жанрови, која хорор, која фантазија, која научна фантастика. :)
он: Скоро сите ти се добри предлози. Law & Order мене ми е досадна. Премногу сезони, премногу преовладува драмата во серијата. Not my type of tv show.
Everybody hates Chris ја имам фатено кога ја даваа на Сител, ама не ми се свиѓаше. Можда ќе и дадам втора шанса некогаш.
И на прво место по антипатичност ми е Декстер. Најглупа серија што сум ја видел досега.
Добро, како и да е, не ги гледај категориите под кои се напишани сериите, гледај ги сериите како предлози за добри серии, без разлика дали биле драми, ситкоми или било што :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp