Евровизија

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Која катастрофа е црногорската песна... (facepalm)
Welcome to harlem shake

Тажното е што девојката можда имаше многу подобар дијапазон на глас од нејзиниот претходник каде мелодиата имаше сенс а девојката беше La femme katastrophale.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Која катастрофа е црногорската песна... (facepalm)
Тука ти давам рака. Стварно не гледам зошто некои ја толку свиѓаат Црногорската песна. Мене ми е поголем шит од Србија, Хрватска и Бугарија заедно.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Да ви кажам, не гледам ич. Другарка на фб ми рече да сум пуштела имало некакви космонаути... Ужас значи, тој дабстепот ми е најкатастрофален жанр на музика некогаш измислен, искрено порадо турбофолк би слушала. А гласот на девојката ми се свиѓаше многу.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Да ви кажам, не гледам ич. Другарка на фб ми рече да сум пуштела имало некакви космонаути... Ужас значи, тој дабстепот ми е најкатастрофален жанр на музика некогаш измислен, искрено порадо турбофолк би слушала. А гласот на девојката ми се свиѓаше многу.
Абе и јас не ги гледам, ама ги слушам. ТВ-то ми е пуштено. :zelen
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Абе и јас не ги гледам, ама ги слушам. ТВ-то ми е пуштено. :zelen
Не трошам јас струја за тоа. :zelen
Заврши иначе? Кој помина ако заврши (или кога ќе заврши) напишете, Данска ме интересира дали ќе влезе во финале.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Не трошам јас струја за тоа. :zelen
Заврши иначе? Кој помина ако заврши (или кога ќе заврши) напишете, Данска ме интересира дали ќе влезе во финале.
Влегоа
1. Молдавија
2. Литванија
3. Ирска
4. Естонија
5. Белорусија
6. Данска
7. Русија
9. Украина
10. Холандија

Штета за Хрватска... наместо Литванија требаше да влезе таа.
А кога станува збор за Словенија. Песната беше прекрасна. Кога ја слушнав прв пат (ама не лајф изведба) се запрепастив од интересните (модерни) звуци. Таков тип на песни беше пласиран по радио станиците изминатава година, ама жената се изгуби начисто. Не можев да слушам до крај, ми пукнаа тапанчињата.
Е сега... Естонија. Која лепота Боже... ако не влезеше официјално ќе се откажев од гледање Евровизија :)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Не трошам јас струја за тоа. :zelen
Заврши иначе? Кој помина ако заврши (или кога ќе заврши) напишете, Данска ме интересира дали ќе влезе во финале.
Да влезе Данска.
Иначе мене ми се допадна песната на Ирска,можам да кажам дека беше единствената впечатлива покрај оваа на Данска.Песните на бивша Југославија се катастрофа(вклучувајќи ја и нашата),мислев дека Србинките ќе направат нешто ама слабо (shake) Иначе ме интересира каков настап ќе имат Финска, девојката е симпатична и мислам дека ќе имат добар сценски настап.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Да влезе Данска.
Иначе мене ми се допадна песната на Ирска,можам да кажам дека беше единствената впечатлива покрај оваа на Данска.Песните на бивша Југославија се катастрофа(вклучувајќи ја и нашата),мислев дека Србинките ќе направат нешто ама слабо (shake) Иначе ме интересира каков настап ќе имат Финска, девојката е симпатична и мислам дека ќе имат добар сценски настап.
Не ти се допаднаа Хрватите?