Тој ме искористи со моја дозвола

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Темава уште да почнуваше со “драга ТАА“...
Прво немој да ги ставаш сите жени во ист кош...
Второ убаво те советуваа погоре...не мора до толку приватни информации да споделуваш вака јавно, другар на татко ми ????...
А трето ако некој кристално јасно од старт ти кажува дека бара само забава (што според мене е многу коректно и фер) не може да го обвинуваш дека те искористил....и никој не е крив (особено не тој) што кај тебе се појавиле некои емоции...
Искрено мене никогаш не ми се случило па ни на моја блиска другарка...од причини што сме немале практика да легнуваме со секој оној кој ќе ни падне во око...сепак ни’ требало многу повеќе за да легниме со некој....
 

Lillian

Истакнат Член
7 април 2013
198
263
163
Сексот беше обострано задоволство,доколку е еднострано тоа е силување.Сеа твоево што е?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Очигледно темава ќе си повлечи напад кон еден член. Јбг, поставувањето е такво.
Дури се срамам за ова. Но ете ќе го споделам. Се палам многу на сцени каде се силуваат девојки. Силувањата некако ми ја поттикнуваат желбата за секс. Но никогаш не сум се осудила да го кажам ова некому. Проблем ли е ?
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Не ги читав коментарите набрзина само воведот и би рекла дека тоа не е искористување.
Секој е одговорен за себе и секој треба да мисли на себе нели?
Ако веќе спијам со некого на прва вечер свесна ќе бидам што би можело да ме очекува и нема да се надевам на ништо повеќе од авантура.
Зошто се машките криви?
Не гледам причина.
Криви се девојките што допуштаат некој да ги искористи.
Ако веќе се работи за искористување( што не би рекла).
Ако спијам доброволно со некој тогаш неможам да кажам дека ме искористил.
Тоа што ти си се надевала на нешто потоа е твој проблем.
Освен тоа мислам дека си измислуваш приказни на форум.
Така ми делуваш.
ОК?
Позз.

Не може да ми влезе мене тоа во главата дека само јас бев крива. И не измислувам,вистина е ова. Нема проблем, тоа си е твое мислење,но не дај боже да се најдеш во ваква ситуација е тогаш ќе те прашам како ќе реагираш.

Сексот беше обострано задоволство,доколку е еднострано тоа е силување.Сеа твоево што е?

Мене ми беше прв пат, обострано гледано од таа точка што јас сите чувства ги дадов при тој секс а нему му беше само да си го испразни цревото.
Било како било јас не реков дека ме силував,далеку од тоа. Јас сама си одлучив дека сакам да спијам со него, но ме искористи во врска со моите чувства. Како пи...а под кошула се скри последните денови кога бев во МКД и после по интернет почна демек,, ти знаеше,бла бла што сега вака си навредена... Јас ти реков нема шанси да сме заедно... А пред тоа нешто др збореше.
А најмногу од се е татко ми крив оти тој почна е ова дете е добро,работливо... и јас да го видам кој е и ми се допадна.
Мојата ќе испадне : Куче врзано ако го пуштиш незнае што и со кој прави.
Крива сум. Признавам.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Не може да ми влезе мене тоа во главата дека само јас бев крива. И не измислувам,вистина е ова. Нема проблем, тоа си е твое мислење,но не дај боже да се најдеш во ваква ситуација е тогаш ќе те прашам како ќе реагираш.
Не сум се нашла и како што се познавам нема да се најдам во таква ситуација.
Премногу сум свесна за моите постапки и тоа што ми се случува
да би била искористена
со или без дозвола.

Пс.
искористена со дозвола, кој апсурд :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ночной охотник

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Me мрзи да читам три страни и не прочитав ниедно мислење. Прво имам едно прашање.
Дали насловот е оксиморон или да?

Имам уште едно прашање.
Како може некој да те искористи ако ти си му дозволила и притоа да кажеш дека е другиот крив?
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Me мрзи да читам три страни и не прочитав ниедно мислење. Прво имам едно прашање.
Дали насловот е оксиморон или да?

Имам уште едно прашање.
Како може некој да те искористи ако ти си му дозволила и притоа да кажеш дека е другиот крив?

Оксиморан ? Што ти е тоа ?
Може да ме искористи емоционално,знаеше дека го сакам и пак ме заведе на секој можен начин.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Оксиморан ? Што ти е тоа ?
Може да ме искористи емоционално,знаеше дека го сакам и пак ме заведе на секој можен начин.
А ти си била во кома додека он те искористувал така?
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
FallenAngel

Тој не те искористил со твоја дозвола.
Сте се задоволиле обострано, сексуално. Тоа што ти си правела болни филмови дека ќе го заведиш со сексот за нешто повеќе си се зезнала. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Just Perfect

Pipe Pip

Нов член
26 април 2013
1
0
1
30
Kumanovo
Значи темава ја отварам од лично искуство а и се повеќе гледам дека и на моите другарки им се случува следново. Ќе се запознаат со некој тип,убав,добар,романтичен,сака ѕвезди да им симне од небо, да ги заведе дури да одглуми нешто само да ги добие. А тие кутрите љубов не виделе никаде веднаш ќе се зацопаат во него и што е најлошо ќе се заборават ќе поминат една ноќ со него. Утре не се знаеме. Утре само за клецање пак ќе се собереме а после не те знам.
добро бе мажи,машки толку ви чука на вас во тоа лејката дека ние сме малце почуствителни од вас и дека нам ни треба љубов а не само празнење на сексуалната желба и моментално уживање?
Ок кажал од почеток дека сака само забава и таа прифатила,ќе кажете сама си е крива. Па тој кога гледа дека на секој негов повик таа веднаш реагира и дека милно го гледа,едвај чека да се видат зарем не му се уклучува ламбичката во главата и си каже - Ова девојче се загреало вистински за мене?
Не туку ќе речат Ти си знаеше јас што сакам со тебе,убаво ни беше,но не си ти таа правата за некоја си врска. Јас сакам да сум си слободна пчелка, да летам од цвет на цвет. Да не размислуваме за она што ако имаат незаштитен секс може и до некоја зараза да дојде. Далеку од тоа дека мене ми се случило тоа со заразата, но ете и јас така се затрескав во едно нашо дете,се допишував скоро една година и ми рече дека не сакал никаква обавеза и јас бев цврсто одлучена да не имам ништо со него, но на крај кога го видов попуштив. И што рече една глумица во еден филм : Плачи сега, подобро сега да плачеш отколку покасно ако го пуштеше вечерва дома, тој би те оставил уште понемилосрдно.
И имала право. Еее љубов од една страна само кога се има јако боли.
Не велам дека ние девојките сме светици, но сепак не треба да се игра со чувства.
Бидејки заборав на такво нешто нема...
Што велите вие?
a zosto da legnes vo nekoj so krevet koj nema da te poshtuva tebe, tuku samo tvoeto telo... ? ne ste mi jasni vie zhenskite...