Секс - со или без заштита?

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Sto e ova site so zastita-gledam jas ke ima golema zarabotuvacka na pari od kondomite ;-) Bez zastita,no ne planiram da formiram semejstvo :nasmevka

Освен за семејство,дали некогаш си помислила на сексуално преносливи болести? Особено за ХПВ вирус,кобен за женскиот пол?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cece17

Deadelina93

Полноправен Член
15 февруари 2012
52
107
18
Освен за семејство,дали некогаш си помислила на сексуално преносливи болести? Особено за ХПВ вирус,кобен за женскиот пол?
до сега сум имала само еден сексуален партнер и тоа е дечкото со кој моментално сум во врска така да сум сигурна дека од него нема да закачам никаква болест....е сеа за понатаму на пр.ако имам односи со некој друг-и тоа те како ке мислам за тие работи...:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rodeo Tvrdo

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
до сега сум имала само еден сексуален партнер и тоа е дечкото со кој моментално сум во врска така да сум сигурна дека од него нема да закачам никаква болест....е сеа за понатаму на пр.ако имам односи со некој друг-и тоа те како ке мислам за тие работи...:)

А дали и ти си му прва на дечко ти за волку да бидеш сигурна дека нема да закачиш болест? и дали си била на гинеколог до сега? :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: vlatko_sk

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Со заштита, но се случило и без. Разликата е уфф :)
абе остај разлика ама ако ти се јави по 9 месеци ити вика честите стана такто ил ти му се јавиш на некој? незгодно е. а и плус можиш да закачиш нешто лошо... таков е времето сега..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

lisa

Нов член
16 февруари 2012
5
4
3
36
абе остај разлика ама ако ти се јави по 9 месеци ити вика честите стана такто ил ти му се јавиш на некој? незгодно е. а и плус можиш да закачиш нешто лошо... таков е времето сега..
Такво е времето ако менуваш партнери како чорапи. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: marjan