Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,068
113
Скопје
www.statik-group.com
Кога имав 17 години татко ми ми викаше да баталам чесна работа затоа што нема пари од тоа.Јас секогаш мислев дека тој ми мисли лошо и дека сака да загинам или да скапам во затвор.
И не било баш така, во право бил човекот.
Секој ден се расправаш со битанги.Секој е**н ден ти доаѓаат новокомпоновани битанги а.к.а рекетари со кои мора да се справуваш со саати за да најдеш компромис за нешто што е твое и кое што со две раце си го створил ти.

Ама за работа на црно ми отиде возот.Сега чекам да ми обеле коса на 28 години.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Кога имав 17 години татко ми ми викаше да баталам чесна работа затоа што нема пари од тоа.Јас секогаш мислев дека тој ми мисли лошо и дека сака да загинам или да скапам во затвор.
И не било баш така, во право бил човекот.
Секој ден се расправаш со битанги.Секој е**н ден ти доаѓаат новокомпоновани битанги а.к.а рекетари со кои мора да се справуваш со саати за да најдеш компромис за нешто што е твое и кое што со две раце си го створил ти.

Ама за работа на црно ми отиде возот.Сега чекам да ми обеле коса на 28 години.
Секоја чест и на двајцата,поготово тебе кога така си размислувал за она што ти мисли твојот сопствен родител:x
За останатото нема да ти искоментирам овој пат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and slb_bobo

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Ах, добро утро, убаво утро. (sun)
Ранобудников уште во 7 стана на нозе, направи појадок за тетин ми, го испратив и сега си јадам од салатата во комбинација со моето омилено нес. Ситници, ама ми го разубавуваат денот.
Комшијава ја пуштил Never gonna give you up и ја чува еве 6ти (7ми стана дури пишувам) пат на рипит. Не знам дали пробува мене да ми направи rick roll или навистина ја сака песната, ама додатно ме размрдува и ми влева некоја позитивна енергија.
Време е за нова фризура и боја, две години и’ се наканувам. Може денеска, може утре...за една недела, битно ќе биде и едвај чекам, ми здосади веќе косава и почна да ми оретчува од што е долга. Сакам апла драстична промена.
И тако децо. Бидете ми поздравени, добри и позитивни. И на облацине им здосади веќе да се тмурни, не пак вам. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Boyle and existence

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
MЗТ-Ѕвезда у Б. Трајкофски 3 500 гледаи, Јадранска Лига (најјака на Балкан)
Куманоо-Ѕвезда (пријатељска) 5 500 гледачи : )
...до кд ке ве учимо што устфари значи спорт за едн град ? : P
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hkakashi

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,068
113
Скопје
www.statik-group.com
Секоја чест и на двајцата,поготово тебе кога така си размислувал за она што ти мисли твојот сопствен родител:x
За останатото нема да ти искоментирам овој пат.

Никогаш не сум стоел добро со татко ми особено период кога бев тинејџер.Долга прича :)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
СДК денес не знам што ми е нешто цел ден хистерично се смеев на часовите заедно со една другарка, посебно на македонски, имам среќа што не не‘ измава од час. :D
По часови појдовме накај дома и јас одам и си зборам со неа и само гледам мртво маче на тротоарот, малку се исплашив и некој чекор назад и се смеев. Да, и човекот што одеше од спротивната страна од памет го извадив и сигурно мисли дека сум на некои дроги.

СДК2 биологија 5ка (party) за најтешката тема, а хемоја не ме испраша. Утре тест и испрашувања, можам јас, можам :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: i_wanna_fly and Martin_MKD

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
СДК планирам да се фарбам со степче :rofl
Ај не ме смеј :rofl ради тоа степче можеше да ме искара од час.
А Ана ми објаснува што е тоа степче викам па знам кажи шо е финтата, и ми ивка па да се фарбаш. :giggle
 
Статус
Затворена за нови мислења.