Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
сакам да кажам дека ако некогаш го баталам факултетов и се вратам во битола ке биди само заради неа.... ееее Маму му како не си останав Битола сега ке беше многу поубо.. нема да напрам уште една грешка и да пропуштам такво чупе ..
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
сакам да кажам дека ако некогаш го баталам факултетов и се вратам во битола ке биди само заради неа.... ееее Маму му како не си останав Битола сега ке беше многу поубо.. нема да напрам уште една грешка и да пропуштам такво чупе ..
Ако мојш на тие години,ради чупе да баталиш факултет :eek:
и чупето и факултетот? (wasntme) (љубовна исповедалница)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Ако мојш на тие години,ради чупе да баталиш факултет :eek:
и чупето и факултетот? (wasntme) (љубовна исповедалница)
да видиш шо чупе ке видиш дека вреди... а двете истовремено не можи... нема да можам да издржам така ..
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
СДК си испеков индиски ореви, си зедов компот од вишни уште некое филмче да си најдам :)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
БРЕ, несмеемо на македонски форум да напишемо едн збор, цензуриран е збор sHpon, не ми е јасно зшто
они нас што ни сфе праиф а ми не смеемо да ги викамо на букфу Ш, и тој ми туј меѓу себе, сфашта
они меѓу себе такој си се викаф, а ми не смеемо, цц
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Е ке има ново лого Македонската телевизија и нови приказни и уште многу нови работи,но има новини и во плајкањето на радиодифузната такса,сметките дома доагаат на основа на тоа,колку членови брои фамилијата,толку сметки за плајкање.
Знам јасно ми е, уште малку ќе почнат да ни го наплаќаат и воздухот кој го дишеме.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
СДК денес после толку години да уклучам телевизор и да гледам прва програма.
Ново лого, нова програма, мислам редно беше после толку години да им текне да направат нешто, а не да гледам серии како Тропска горештина (ма да серијава порано ја обожавав).
Си начекав македонски приказни нови, некако не ми е тоа тоа. Гоце и Шенка како маж и жена. Ама ич не ми идат. Дали премногу ја навикнавме да ја гледаме со Ѓорѓи, па сега ми е чудно. Не беше многу лоша приказната си имаше порака, ама ми изгледа ко цело време да се трудат да ги направат ко старите, али не е тоа тоа.

Ама какво просветление добив со една реклама.:D
Не сум знаела, ама така вика рекламата. Дека платата ми била мала само заради тоа што народов не купува македонски производи, заради тоа што јадеме босански суџук, пиеме во кинески чаши, јадеме грчки тестенини........
Значи само заради тоа ми е мала платата. (facepalm)
Не затоа што експлоатираат газдите, или цените што се покачуваат секој ден, па колку и да ги тегнеш парите не ти стигаат.
Има поента во рекламата не викам не, ама дајте бе луѓе, не е само заради тоа, перење мозок.
Очајното е што во сево ова јадеме само пиратски верзии и мислиме дека сме го фатиле бога за муда. Исто и за фактот дека всушност ова е пилот програма за уништување на целата телевизија. Општо земено, во последно време не ни вреди воопшто, но замисли се во земја каде немаш право на избор и целиот медиум зависи од палката на оној горе на фотељата. Glory Glory North Korea...
 
Статус
Затворена за нови мислења.