Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Шанса секако нема да дпбиеш (да не правиме залудно муабет околу тоа). Со нервозата и сето ова што го правиш исто така ништо не добиваш или смируваш. Едноставно треба да си исправена, да продолжиш со гордост, смелост и предпазливост. Но никогаш да не го заборавиш тоа што го имаш направено туку да го сватиш како некоја тешка лекција од животот. Каква и да е ситуацијата, веке е помината ситуација. И ако продолжиш поради тоа да си ја уништуваш сегашноста, секако дека пак ке се каеш во иднината. Ако не сум во право со радост би ги слушнат твоите аргументи. Благодарам за ова кратко внимание.
Па да, така е. Ама не можам а да не се сетам. Сеедно... барем сеуште ја сакам таа личност...
 

Ryze

Истакнат Член
13 октомври 2012
39
20
108
In the middle of nowhere
Па да, така е. Ама не можам а да не се сетам. Сеедно... барем сеуште ја сакам таа личност...
Тоа е во ред да ја сакаш сеуште, макар сакањето (Љубовта) е сеуште неиздефиниран поим, така да може само да речеме дека сето тоа ти е само една замисла која несакаш да не биде така. А секогаш кога ке се сетиш ти се случува да чекаш некој да те сожали, тогаш обрати се кај стручно лице кое може да ти помогне на повеке начини на кои форумов не може. Сепак се надевам дека си доволно зрела личност која ке свати дека во животот само сам можеш да си помогнеш. BE STRONG! My advise. Greetings from me :)
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Да бе,можел некој секој ден на време да оди на факс а другите да си спијат на топло.Е нема така веке.
Мери шлакни се еднаш и свести се :D
Срека моја не отидов на предавање.
Туку добро утро добар ден за кој како.
Мене итно со закон моира да ми се забранат газираните сокови :D
И знам дека ништо паметно да кажам немам освен имајте убав ден.
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
СДК денес после толку години да уклучам телевизор и да гледам прва програма.
Ново лого, нова програма, мислам редно беше после толку години да им текне да направат нешто, а не да гледам серии како Тропска горештина (ма да серијава порано ја обожавав).
Си начекав македонски приказни нови, некако не ми е тоа тоа. Гоце и Шенка како маж и жена. Ама ич не ми идат. Дали премногу ја навикнавме да ја гледаме со Ѓорѓи, па сега ми е чудно. Не беше многу лоша приказната си имаше порака, ама ми изгледа ко цело време да се трудат да ги направат ко старите, али не е тоа тоа.

Ама какво просветление добив со една реклама.:D
Не сум знаела, ама така вика рекламата. Дека платата ми била мала само заради тоа што народов не купува македонски производи, заради тоа што јадеме босански суџук, пиеме во кинески чаши, јадеме грчки тестенини........
Значи само заради тоа ми е мала платата. (facepalm)
Не затоа што експлоатираат газдите, или цените што се покачуваат секој ден, па колку и да ги тегнеш парите не ти стигаат.
Има поента во рекламата не викам не, ама дајте бе луѓе, не е само заради тоа, перење мозок.
 

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Тоа е во ред да ја сакаш сеуште, макар сакањето (Љубовта) е сеуште неиздефиниран поим, така да може само да речеме дека сето тоа ти е само една замисла која несакаш да не биде така. А секогаш кога ке се сетиш ти се случува да чекаш некој да те сожали, тогаш обрати се кај стручно лице кое може да ти помогне на повеке начини на кои форумов не може. Сепак се надевам дека си доволно зрела личност која ке свати дека во животот само сам можеш да си помогнеш. BE STRONG! My advise. Greetings from me :)
Хах... е добро бре мајката... како да не ја сакам баба ми дури и по скоро 2 години од нејзината смрт? Ми ги менувала пелените, ме хранела, ме чуваше како дијамант. Така да иако се каам за некои работи, не можам а да не се сетам на животот со неа, кога ме учеше да сукам, да готвам, да плетам, да везам.... Скоро се што знам го научив од неа. Мислам дека е во ред да боли. А стручната помош веќе одамна ја поминав, бидејќи цела недела ништо не ставив в уста после нејзината смрт. Поздрав и фала на советите :D
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
563877_351980474896581_290452715_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and WomanInRed

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
СДК денес после толку години да уклучам телевизор и да гледам прва програма.
Ново лого, нова програма, мислам редно беше после толку години да им текне да направат нешто, а не да гледам серии како Тропска горештина (ма да серијава порано ја обожавав).
Си начекав македонски приказни нови, некако не ми е тоа тоа. Гоце и Шенка како маж и жена. Ама ич не ми идат. Дали премногу ја навикнавме да ја гледаме со Ѓорѓи, па сега ми е чудно. Не беше многу лоша приказната си имаше порака, ама ми изгледа ко цело време да се трудат да ги направат ко старите, али не е тоа тоа.

Ама какво просветление добив со една реклама.:D
Не сум знаела, ама така вика рекламата. Дека платата ми била мала само заради тоа што народов не купува македонски производи, заради тоа што јадеме босански суџук, пиеме во кинески чаши, јадеме грчки тестенини........
Значи само заради тоа ми е мала платата. (facepalm)
Не затоа што експлоатираат газдите, или цените што се покачуваат секој ден, па колку и да ги тегнеш парите не ти стигаат.
Има поента во рекламата не викам не, ама дајте бе луѓе, не е само заради тоа, перење мозок.
Е ке има ново лого Македонската телевизија и нови приказни и уште многу нови работи,но има новини и во плајкањето на радиодифузната такса,сметките дома доагаат на основа на тоа,колку членови брои фамилијата,толку сметки за плајкање.
 
Статус
Затворена за нови мислења.