Фитнес - прашања, одговори, заблуди, совети, мотивација...

Колку пати неделно вежбате?

  • Еднаш неделно

    Гласови: 8 6.8%
  • 3-5 пати неделно

    Гласови: 62 52.5%
  • Секој ден во неделата

    Гласови: 28 23.7%
  • Не вежбаам воопшто

    Гласови: 20 16.9%

  • Вкупно гласале
    118

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Не испобрка малку, ама ќе се обидеме да помогнеме, можеби е истегнат мускул или привремено воспаление/болка. Колк време те боли? Пробај мачкај го местото со коњска маст некои 4-5 дена, ако не помине може да е истегнат мускулот, и оди кај некој физиотерапевт.
веќе година дена,ама не така интензивно.
Пред некој ден пробав да го дигнам телевизорот,сакав да го преместам на друго место,после тоа неможев да одам..
И сега стварно боли,неможам ни да трчам,ниту па помислувам на одам на тренинг..
Во понеделник ќе одам на ортопед,па ќе видиме што ќе каже..
Ама 100 посто сум сигурна дека започна се со почеток на тренингот..пред тоа се беше нормално..
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
веќе година дена,ама не така интензивно.
Пред некој ден пробав да го дигнам телевизорот,сакав да го преместам на друго место,после тоа неможев да одам..
И сега стварно боли,неможам ни да трчам,ниту па помислувам на одам на тренинг..
Во понеделник ќе одам на ортопед,па ќе видиме што ќе каже..
Ама 100 посто сум сигурна дека започна се со почеток на тренингот..пред тоа се беше нормално..
Ако е тоа само на едната нога, и ти реагира на тежина, јас вака мислам:
Ти моме имаш проблем со кичмата, а не со ногата. Болката од набиен/шинат грб се пренесува на нога, односно тоа е и втората фаза каде слегува надолу. Потоа се пренесува на прстите од ногата каде има и грчеви. Не би погодувал али можеби е дискус хернија, што е сосема нормално кај спотристите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hkakashi

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
да прстите од ногата ме болат исто точно,и за тоа бев на док.ми рече ништо не било,ама не е само на едната тука на двете страни на препоните,ама левата поинтензивно..
Значи понеделник на ортопед,фала за прогнозата:)...а до понеделник имам коњска маст,и нажалост викенд без спорт..
а телово излудува :( си бара порција спорт,неверојатно,ми доаѓа да одам и со болки на тренинг..
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Trajche го зедов гејнерот, само да ти се пофалам;)... само рано е сеуште да го мешам со амино, али за 1 месец обавезно.
И имам еден креатин BETA ALANINE што нема да го пијам...дали го сакаш да ти го пуштам некако, ако ти се пие?:zelen
For free...части куќата:zelen


Епа ај честито, и сега да го пиеш редовно, и со амино топ :)

Кажи ми која фирма го произведува, ако има можност и ти стои така пуштај наваму да не остане за џабе :D

А ти Lena не знам што си чекала до сега и не си отишла на лекар, 1 година тоа е веќе сериозно, и пиши ни овде што и да ти кажат поопширно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and The_Mayor

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Епа ај честито, и сега да го пиеш редовно, и со амино топ :)

Кажи ми која фирма го произведува, ако има можност и ти стои така пуштај наваму да не остане за џабе :D
Ај фала...ќе го испијам прво него па после со амино:zelen
Ене го креатинот...пиши ми ПП како сакаш да ти го пуштам, каде и кога
http://www.rugbywarfare.com/index.php/why-you-should-take-beta-alanine/

BETA-ALANINE.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Ај фала...ќе го испијам прво него па после со амино:zelen
Ене го креатинот...пиши ми ПП како сакаш да ти го пуштам, каде и кога
http://www.rugbywarfare.com/index.php/why-you-should-take-beta-alanine/

BETA-ALANINE.jpg


Ај види баш до кога му е рокот, пошто ваквото пакување веќе не се произведува, сега е малку поинакво, ако уште трае ќе правиме бизнис :D
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Ај види баш до кога му е рокот, пошто ваквото пакување веќе не се произведува, сега е малку поинакво, ако уште трае ќе правиме бизнис :D
01.08.2013;)....500 грама е...јас имам испиено 50 :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Trajche ...ен една слика од пред 1 недела- прв ден на вежбање (пред да почнам да пијам гејнер)...рамо рамо друже мој.... тоа е само од вратило и бокс:cool:
2012-10-20 21.24.14.jpg

До Нова година...со 2 дози гејнер и 1 амино, очукувај да не ме собира на екранов:D :zelen...во ѕвер ќе го сменам јузеров:zelen
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Добро е :) Се спремаш да ми бидеш конкуренција за на плажа наредното лето во Охрид, а? :D