Родители хомосексуалци

Дали сметате дека хомосексуалците треба да имаат право да посвојуваат деца?

  • Да, го имаат тоа право.

    Гласови: 6 33.3%
  • Не, во никој случај. Тоа е против природата на човекот.

    Гласови: 9 50.0%
  • Немам определен став на оваа тема. Нивен живот-нивна работа.

    Гласови: 3 16.7%

  • Вкупно гласале
    18

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Треба ли на хомосексуалните парови да му се даде право за посвојување дете? Може ли дом создаден од родители од ист пол да биде добра средина за развој на едно дете?
 

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
Ко на очајни домаќинки детето ќе има двајца татковци , па треба зашо да не и тие се луѓе :D
 

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Нее!.. никако.. никако не смее да и се даде да посвојат дете.. тоа шо они се сексуално (дез)отентирани лошо ќе влијае врз развојот на детето
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bonboonka and Hexasto

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Нее!.. никако.. никако не смее да и се даде да посвојат дете.. тоа шо они се сексуално (дез)отентирани лошо ќе влијае врз развојот на детето


Дека лошо ќе влијаат врз развојот на детето нема врска. Има деца со нормални родители кои баш и не се покажале како добри родители кои се грижат за детето туку си го прават нивниот кеиф.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anakin, Markov and Elence

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Нормално дека не треба да им се даде...доста они си го заебале животот па уште детенцето да го земат на врат..како би растело тоа дете и со човек би излегло од таква фамилија :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bonboonka

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Не, ако детето претрпело еден шок кога го оставиле родителите, не треба да биде казнето со тоа што ќе има родители хомосексуалци
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bonboonka

Elence

Полноправен Член
13 февруари 2012
96
86
18
33
New York, New York
twitter.com
Да, мислам дека треба да имаат право да посвојуваат. За да си родител според мене најважно е безусловно да го сакаш детето, а сексуалната ориентација е незначајна. Имам неколку другари кои имале геј родители и се навистина среќни и фини луге кои биле сакани и им било обезбедено се.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip and foREVer