1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Родители хомосексуалци

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Sesil, 23 февруари 2012.

?

Дали сметате дека хомосексуалците треба да имаат право да посвојуваат деца?

 1. Да, го имаат тоа право.

  6 глас(а)
  33.3%
 2. Не, во никој случај. Тоа е против природата на човекот.

  9 глас(а)
  50.0%
 3. Немам определен став на оваа тема. Нивен живот-нивна работа.

  3 глас(а)
  16.7%
 1. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  Треба ли на хомосексуалните парови да му се даде право за посвојување дете? Може ли дом создаден од родители од ист пол да биде добра средина за развој на едно дете?
   
 2. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Ко на очајни домаќинки детето ќе има двајца татковци , па треба зашо да не и тие се луѓе :biggrin
   
 3. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  НЕ! Посвојување деца никогаш..
   
  На bonboonka, Seker и Hexasto им се допаѓа ова.
 4. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  Нее!.. никако.. никако не смее да и се даде да посвојат дете.. тоа шо они се сексуално (дез)отентирани лошо ќе влијае врз развојот на детето
   
  На bonboonka и Hexasto им се допаѓа ова.
 5. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Не !
   
  На bonboonka и Hexasto им се допаѓа ова.
 6. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541

  Дека лошо ќе влијаат врз развојот на детето нема врска. Има деца со нормални родители кои баш и не се покажале како добри родители кои се грижат за детето туку си го прават нивниот кеиф.
   
  На Anakin, Markov и Elence им се допаѓа ова.
 7. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Нормално дека не треба да им се даде...доста они си го заебале животот па уште детенцето да го земат на врат..како би растело тоа дете и со човек би излегло од таква фамилија :confused:
   
  На bonboonka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  Никогаш !
   
  На bonboonka и parvati им се допаѓа ова.
 9. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Не, ако детето претрпело еден шок кога го оставиле родителите, не треба да биде казнето со тоа што ќе има родители хомосексуалци
   
  На bonboonka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Elence

  Elence Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  86
  Да, мислам дека треба да имаат право да посвојуваат. За да си родител според мене најважно е безусловно да го сакаш детето, а сексуалната ориентација е незначајна. Имам неколку другари кои имале геј родители и се навистина среќни и фини луге кои биле сакани и им било обезбедено се.
   
  На BlackTulip и foREVer им се допаѓа ова.

Сподели: