1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Родители хомосексуалци

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Sesil, 23 февруари 2012.

?

Дали сметате дека хомосексуалците треба да имаат право да посвојуваат деца?

 1. Да, го имаат тоа право.

  6 глас(а)
  33.3%
 2. Не, во никој случај. Тоа е против природата на човекот.

  9 глас(а)
  50.0%
 3. Немам определен став на оваа тема. Нивен живот-нивна работа.

  3 глас(а)
  16.7%
 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Опа! Прво дозволија брак, сега посвојување на деца. Велам јас најубаво е да се живее во Америките, како посебна планета си се.
   
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Брак и сето тоа ок, ама ова со деца е гадно, гејевите се екстремно, манијакално промискуитетни и склони на болештини, физички и психички, нема на арно да испадне сето тоа...
   
 3. Ranta

  Ranta Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2015
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  27
  Значи, секое давање на мислење тргнуваме од себеси. Зато, пред да напишите мислење замислете се како хомосексуалци и кажете си за себеси дали сакате да имате дете, што истовремено би било израснато од личност иста како вам, ама геј верзија.

  Гласав за нивен живот, нивна работа.
   
 4. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  98
  Искрено , не знам . Немам определено мислење на оваа тема . Има случаи каде децата кои живеат во нормални семејства се понесреќни за разлика од дете кое израснало со геј пар . До некаде ме влече онаа страна дека не треба да посвојуваат бидејќи ќе дојде ден кога другите ќе го иссмеваат бидејќи е пораснат со истополови родители . Мене би ми било тешко да ми се случуваат такви работи , за жал живееме во едно уназадено општество каде геј паровите се табу тема , а посвојувањето деца од страна на геј пар е уште по табу тема .
   

Сподели: