Родители хомосексуалци

Дали сметате дека хомосексуалците треба да имаат право да посвојуваат деца?

  • Да, го имаат тоа право.

    Гласови: 6 33.3%
  • Не, во никој случај. Тоа е против природата на човекот.

    Гласови: 9 50.0%
  • Немам определен став на оваа тема. Нивен живот-нивна работа.

    Гласови: 3 16.7%

  • Вкупно гласале
    18

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Опа! Прво дозволија брак, сега посвојување на деца. Велам јас најубаво е да се живее во Америките, како посебна планета си се.

Брак и сето тоа ок, ама ова со деца е гадно, гејевите се екстремно, манијакално промискуитетни и склони на болештини, физички и психички, нема на арно да испадне сето тоа...
 

Ranta

Истакнат Член
22 октомври 2015
73
27
118
Значи, секое давање на мислење тргнуваме од себеси. Зато, пред да напишите мислење замислете се како хомосексуалци и кажете си за себеси дали сакате да имате дете, што истовремено би било израснато од личност иста како вам, ама геј верзија.

Гласав за нивен живот, нивна работа.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Искрено , не знам . Немам определено мислење на оваа тема . Има случаи каде децата кои живеат во нормални семејства се понесреќни за разлика од дете кое израснало со геј пар . До некаде ме влече онаа страна дека не треба да посвојуваат бидејќи ќе дојде ден кога другите ќе го иссмеваат бидејќи е пораснат со истополови родители . Мене би ми било тешко да ми се случуваат такви работи , за жал живееме во едно уназадено општество каде геј паровите се табу тема , а посвојувањето деца од страна на геј пар е уште по табу тема .