Предлози за книги - Со кратка рецензија

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Нејчам книга на поклон, сакам само предлог на воена книга.......по можност руска. фала, топ сте, кисс
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy and ipopovski

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Куртизаната и самурајот

Книгава и според раскажување е многу добра. Се работи за 17 год. самурајска жена на еден командант која е продадена во јавна куќа во Јошивара на задача да прави се` што прават жените во јавните куќи :)p) без да се заљуби. Но, доаѓа Јозо и го прекршува правилото па се заљубува во Јозо, кој дошол во Јошивара за да ги заборави сите минати моменти.. И така двајцата почнуваат заеднички и нов живот.
Ептен убава книга, кога ќе јачитате, верувам дека ќе се соживеете со Хана, ќе ја сожалувате и ќе ја разберете или пак ќе ја пцуете (имало и такви случаеви :D )
kurtizanata-i-samurajot.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and drugarki

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
Ајде да се наградиме сега :)

Добитник на книгата БУДЕЊЕ Anabel-a
najpopularniot-serijal-za-vampiri-vo-prosvetno-delo-1.jpg


Добитник на ВИП картичка со 15% попуст во Просветно Дело е Ivana.
За да биде транспарентно, еве ја и листата и резултатите од рандом.орг:
lista-3.jpg

random-30.png

random-32.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Нејчам книга на поклон, сакам само предлог на воена книга.......по можност руска. фала, топ сте, кисс
Дух - Ју Небсе и Месечевиот камен - Вилки Колинс...ми ги препорача другар, за оваа првава сум слушнала ама за вторава и не баш, така да не знам што се дешава :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: drugarki

Mardy Bum

Староседелец
25 април 2012
177
180
643
behind you!
Нејчам книга на поклон, сакам само предлог на воена книга.......по можност руска. фала, топ сте, кисс
На запад ништо ново (All quiet on the western front) - Ерих М. Ремарк, не е руска, германска е ама добра (nod)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Party Poison and Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
048
Аженкур - Бернард Корнвел (Agincourt - Bernard Cornwell). За епската битка помеѓу Англија и франција 1415, каде бројката на војници не е секогаш одлучувачка работа. Историска фикција, но има доста вистина, само ликовите мислам дека се измислени.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

TheBookaholic

Истакнат Член
13 јуни 2012
34
35
318
Скопје
Мојот личен ФБИ агент - Џули Џејмс

891_3_19_20__25__6_2012FBI-Cover11.jpg


Само што ја дочитав, и на крајот бев: Чекај толку беше? Искрено не сакав да заврши! :giggle Ја обожавам Џули Џејмс, има прекрасна смисла за хумор, а патем иако се работи за чик литература, приказните на нејзините книги не се "празни". Претходно ги имам прочитано Само најсекси маж кој постои и Нека победи подобриот, и кога дознав дека има нов наслов од истата авторка преведен на македонски, веднаш ја набавив книгава. И не згрешив, уживав додека ја читав! Топла препорака за сите(посебно за женскиот пол) :*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bellisima and WomanInRed

desim

Нов член
12 јуни 2012
6
5
3
31
Кога ќе засвети животот-Сердар Оскан

Поман за надежта, волшебната љубов и чудото на животот...

Приказна за ќовек кој ќе ја изгуби вербата во животот и желбата за живеење.Разочаран од животот и се што му се случило , Омер крева рака врз себе.Како да се врати изгубената желба за живот, и како да се спаси сопствениот живот од самиот себе.