ZAZ (Isabelle Geffroy)

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Можно е да исплачам една карта, тато ги слуша ЗАЗ па ништо чудно ако одам, само се да се поклопе. :)
за пари к се снајдам некако ама работата кај мене е шо уште до сега знма дека ке бидам зафатане тогаш.. тогаш матури другарски се ке има...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
за пари к се снајдам некако ама работата кај мене е шо уште до сега знма дека ке бидам зафатане тогаш.. тогаш матури другарски се ке има...


За пари не епроблем фината што сама нема да ме пупстат ќе треба да одам со тато ако мене не ми смета. Само да видеме како ќе биде.

Да не бидам офф

 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Не, нема да ставам ниту еден линк од нејзини песни, ама ќе се фуксирам да ја коментирам нејзината музика.
Постојат моменти кога можам да слушам метал. Моменти кога ми треба латино. Моменти кога сакам класика.
Zaz ми е за сите моменти. Девојката има глас која ми дозволува да избегам од светов на момент...
Секоја чест.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana and Aleksis

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
поштовам.... јас опседната сум со неа... а сеа па од коа и излезе оваа новата песна погоре шо ја постирав i крај е со мене...на репит ми е 24/7 this song makes me want to know french :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana

Roxelana

Староседелец
13 март 2013
134
277
1,063
Скопје
Ја обожавам девојкава. Не, не, омилена ми е.
Нејзината музика е многу квалитетна, има многу добар вокал, и песните и се по мој мерак.
Ми се допаѓа и стилот на музиката, во секој случај. Преуникатна ми е за да можам да и одолеам.
(Лани и бев на концертот) :svirka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Just Perfect and Aleksis