The Walking Dead

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
имам на почеток на темата сум коментирал
сеа поретко се вклучувам на форум затоа,.видов од известувањето
Солднер имам изгледано доста серии не само оваа,мислам дека имаше листа во темата кои серии се гледани
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Еј знаев дека ќе го вратат Морган кога-тогаш, ЗНАЕВ! Цели 4 сезони чекав да се избаци од некаде, мислев дека ќе ги спаси од некоја гадна ситуација, а не вака. Како и да е, добра сезона, преполна со крвоини, црева, мозоци, умирачки и слични гнасни работи. Наредната сезона ќе си ја бранат општината од овие двајцава лудаци (ако се само двајца). Can't wait!
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Од прва ја почнав пред еден месец и веќе до 4та сезона сум, ама една од појаките серии што сум ги гледал е. Се надевам ќе стигнам до октомври да ги догледам и останативе сезони, за да се приклучам во дискусија за шестата. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba and MissChievous

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
УууУуууУу добар почеток. Епа, сега знаеме што ќе се случува во оваа шестта сезона, воглавно. Главната тема ќе биде: "одбрана". Интересен ми беше моментот кога ги навлекуваа шетачите, сите заедно, сложни со добар план. Дури и едно време језиво ми беше да ги гледам толку многу насобрани на едно место, како се влечат, па и таа музика во позадината. Good stuff. (y) Баш ме интересира да дознаам што беше таа "трубата".
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Прашањето е: чиво тело кркаа, на Глен или на Николас?
Често си помислувам, кога ќе фатат човек и готов е, му нема спас, зошто не го убијат неговите пријатели, барем нема да ја трпи болката додека го јадат. Или пак, самиот тој да се самоубие, ако може. Али добро, разбирам, нема да биде толку драматично за гледање ако нема повремени брутални сцени.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Фак, сега треба да чекам до фебруари. |-(

Ниту една друга серија не успева како TWD совршено да искомбинира акција и драма. Постојано си на работ од столчето, што се вика. Опасни ситуации во кои се заплеткани повеќето ликови, те тераат дури да му се развикаш на екранот ко некоја бабетина кога гледа турски серии, "Аман, немој тоа да го правиш, мори!". Сите што серат за серијава (а не ја пратат), всушност немаат појма дека интересното не се зомбињата. Филозофиите и поучните пораки кои ја носи серијава за човечност, пријателство, милост, борбеност, надеж, верба, итн. ги нема во друга серија.

Туку, многу ме нервира детено. Океј, дете е. Страв му е, прв пат се соочува со зомбињата, уште ништо не знае... океј, разбирам. Но, ужасно ме нервира. Мамо, па мамо. :nah Треба да му ги залепат рацете и устата со duck tape и само нека иде по нив, толку.
Знаев дека Дејана ќе го јаде у моментот кога им донесе нацрти за градот. Имам чувство дека целава сезона (после сите срања) ќе заврши така што на крајот ќе си се вратат назад во Александриа и ќе почнат да го градат според нацртите нејзини. У стил, we still believe.
Се надевам дека таа докторката ќе преживее, не е фер да ја повлече ѕверон со неа. Глен веројатно ќе ја спаси Меги некако. Керол ќе му избега на црнецов (ваљда ќе се смират принудени да работат заедно за да преживеат) и ќе се спои со Рик и компанија. Е сега, како ќе се спасат Рик и компанија после дебилниот потег на детено? Дали некој ќе го окрка? Можеби свештеникот? Или мајката на детето? И свештеникот нема да и помогне зошто му рече на Рик дека нема да се врти назад по никоја цена. Останува да видиме... тек во фебруари.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Ја сепак ќе си ја почекам цела сезона, пред да почнам да ја гледам. Се нервирам вака епизода по епизода од недела на недела да чекам.