1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

The Walking Dead

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Marick14, 19 февруари 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Живите мртовци е американска хорор-драма серија. Автор на серијата е Frank Darabonta. Почнува со прикажување на 31 Октомври 2010 година.

  Моментално има 2 сезони.
  Официјалниот сајт е http://www.amctv.com/shows/the-walking-dead

  ВО КРАТКИ ЦРТИ:

  Земјата е во инвазија од зомби и мала група на луѓе преживуваат и бараат спас од зомбите и лек.

  51R9LLiey0L._SX500_.jpg
   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  На сите вас што ви фати око серијава ви препорачувам да ги прочитате стриповите на кои е ова се базирано. Феноменана е приказната, многу понапнатано е, некои ликови ги нема таму, како и да е како и да е if you like the show, you gonna love the comics
   
 3. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  прва сезона не беше многу лоша,,али многу кратко ,јбт што се 6 епизоди ... втора ја чекам да излезе цела па на гледање
   
  На warr му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  чим ти фатила око првата, ѕирни ја обавезно вторава, а тоа иначе паметно ти е што чекаш цела сезона да излезе и на раат да си ја изгледаш цела.
   
  На Ice_Man му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Уфффф многу јака завршница. Кој ќе чека сега до септември. :(
   
  На Dare и warr им се допаѓа ова.
 6. warr

  warr Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  215
  Неочекуван крај:
  Да умре Шејн, да ја напуштат фармата и делот со вирусот (конечно открија што д-р Џенер му шепна на Рик).
  Последнава епизода искина, кој ќе чека сега таму до есен, да видиме кој е „самурајот“ што ја спаси Андреа.
   
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  michonne-walking-dead.jpg

  There will be a massacre !!!!
   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Прејака серија! Колку реално претставени се некои зомбиња, дури ми се гади. Знам дека е фејк, ама тоооолку реално, god damn! Особено на почетокот на првата сезона, онаа зомби жена на пола пресечена што се влечеше по тревникот со цревата надвор... баш јадев во тој момент кога го гледав. (puke)
   
  На kizzo и mila mila им се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Секогаш крајот на епизодите им е најјак!
  Во текот на епизодата си... аман бе, аман, аеее нешто нека се деси!!... на крај на епизода си... :eek wtf?!!?! ЕДВАЈ ЧЕКАМ НОВА ЕПИЗОДА!!!... и така, исто темпо фураат. :D
   
  #9 MissChievous, 24 октомври 2012
  Последна промена: 30 август 2015
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Наредна недела последна епизода??

  The Walking Dead season pictures.jpg The Walking Dead season pictures 2.jpg The Walking Dead season pictures 3.jpg
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: