The Walking Dead

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Живите мртовци е американска хорор-драма серија. Автор на серијата е Frank Darabonta. Почнува со прикажување на 31 Октомври 2010 година.

Моментално има 2 сезони.
Официјалниот сајт е http://www.amctv.com/shows/the-walking-dead

ВО КРАТКИ ЦРТИ:

Земјата е во инвазија од зомби и мала група на луѓе преживуваат и бараат спас од зомбите и лек.

51R9LLiey0L._SX500_.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
На сите вас што ви фати око серијава ви препорачувам да ги прочитате стриповите на кои е ова се базирано. Феноменана е приказната, многу понапнатано е, некои ликови ги нема таму, како и да е како и да е if you like the show, you gonna love the comics
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
прва сезона не беше многу лоша,,али многу кратко ,јбт што се 6 епизоди ... втора ја чекам да излезе цела па на гледање
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: warr

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
чим ти фатила око првата, ѕирни ја обавезно вторава, а тоа иначе паметно ти е што чекаш цела сезона да излезе и на раат да си ја изгледаш цела.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ice_Man

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
215
643
Тетово
Неочекуван крај:
Да умре Шејн, да ја напуштат фармата и делот со вирусот (конечно открија што д-р Џенер му шепна на Рик).
Последнава епизода искина, кој ќе чека сега таму до есен, да видиме кој е „самурајот“ што ја спаси Андреа.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Прејака серија! Колку реално претставени се некои зомбиња, дури ми се гади. Знам дека е фејк, ама тоооолку реално, god damn! Особено на почетокот на првата сезона, онаа зомби жена на пола пресечена што се влечеше по тревникот со цревата надвор... баш јадев во тој момент кога го гледав. (puke)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo and mila mila

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Секогаш крајот на епизодите им е најјак!
Во текот на епизодата си... аман бе, аман, аеее нешто нека се деси!!... на крај на епизода си... :eek wtf?!!?! ЕДВАЈ ЧЕКАМ НОВА ЕПИЗОДА!!!... и така, исто темпо фураат. :D
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp