1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

The Walking Dead

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Marick14, 19 февруари 2012.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Мене ми ја препорачувале демек добра била, ама јас други серии гледав и сум ја заборавил оваа. Сега не можам од почеток да ја гледам, па затоа за да нема монолог на темава, ќе ги симнам последните епизоди само. За претходните ќе се распрашам што се случувало. :)
   
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Најлошиот можен план. Нема теоретски шанси да се распрашаш што се случувало во 5 ипол сезони во серија како TWD. Ниту има некој толку време да ти раскаже се, ниту пак може некој да ти долови се, невозможно е. :zelen
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Епа тогаш само ќе ги симнам последниве епизоди, и ќе го искористам моето знаење за да ги поврзам работите, ќе гледам и трејлер некој за сезоните и така. :)
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Пробај, ама не е тоа, тоа. Едноставно има премногу ликови (кои повремено ги внесуваат) и премногу дешавки.... премногу. Али приказната е таа - зомби апокалипса.
   
  На The Tramp и Altaïr им се допаѓа ова.
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ќе пробам и ќе успеам, јас имам посебна моќ за поврзување на приказни во серии. :)
   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Абе, не дека е невозможно да сфатиш што се дешава, особено ако истражуваш. Али која е поентата кога можеш да ја изгледаш?
   
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Немам време да гледам 4 сезони. Иначе да можев ќе си седнев убаво и ќе си гледав. За добра, верувам дека е ама не можам од почеток да ја гледам. :)
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Тогаш подобро не ни почнувај од 5та сезона. Никогаш нема да ги упознаеш ликовите како што треба, ако не видиш лично низ што се поминале и како реагирале и се чувствувале.
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  ја чекам да излезе цела сезона па после гледам одеднаш,,,недела за недела не е интересно
  инаку ја пратам одкога излезе и е многу добра ..
  ваква серија не се гледа од последните сезони само , не е тоа ЦСИ,др Хаус и сл.
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Види го, ја гледал цело време а ништо не пишал. :)
   

Сподели: