1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Rihanna (Ријана)

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од WomanInRed, 5 март 2012.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
 2. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
 3. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
 4. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
 5. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Песните многу не и ги сакам,ама ми се допаѓа како се облекува,нејзиниот карактер освееен тоа што му прости на Крис :|.Многу ми е убава и би сакала некогаш да отидам на нејзин концерт чисто да ја видам во живо.Исто така многу ми се допаѓа нејзината тетоважа на вратот и таа со пиштол.Едно време носев кратка коса затоа што ми се допаѓаше на неа како и стои :D.Ама дефинитивно црвена долга коса најповеќе и стои.
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На goodgod му/ѝ се допаѓа ова.
 6. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302
  Ја сакав кога бев основец, али сеа ми стана тапа.
  Иначе, убава мибеше многу на времето. :)
   
 7. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  629
  Рири ми се вбројува меѓу оние за опуштање, кога не ми се размислува филозофски :)
  Океј, често не ми се размислува филозофски.

  Омилена од неа ми е Man Down

  .. It's a 22, I call her Peggy Sue,
  when she fits right down in my shoes
  what you expect me to do?
  If you're playing me for a fool I will lose my cool
  and reach for my fire arm..

  и Take a bow

  .. Grab your clothes and get gone,
  you better hurry up before the sprinklers come on..
  Talking `bout ,,Girl I love you, you're the one,, - this just looks like a re-run..
  please, what else is on?
  And don't tell me you're sorry `cause you're not,
  baby when I know you're only sorry you got caught..
  But you put on quite a show, really get me going,
  but now it's time to go, curtains fnally closing,
  that was quite a show, very entertaining, but it's over now..
  so go on and take a bow ..

  Понатаму, Cry

  .. I'm not the type to get my heart broken,
  I'm not the type to get upset and cry,
  'cause I never leave my heart open,
  never hurts me to say ,,goodbye,, ..

  Te amo, What's my name (оо на на :) ) , Love the way you lie, Take care......
  и ќе ја заборавев за малце

  California King Bed

  .. Dusk to dawn, with the curtains drawn,
  and a little last night on these sheets...
  So how come when I reach out my fingers
  it seems like more than distance between us?

  In this California king bed, we're ten thousand miles apart,
  I've been California wishing on these stars, for your heart for me,
  my California king ..
   
 8. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Па, оваа ми е омилена песна од РиРи:

  Исто така и оваа ми се допаѓа:

  Pour it up според мене е катастрофа. Ниту спот, ниту песна.

  Еве и пародија:

  А најновата, What now е супер. И спотот и песната.
   
 9. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  123
  Simpaticna pejacka . Mnogu od nejzinite pesni mi se omileni . Najubava mi e so crvena , crna i ombre kosa . So plava ne ja lici voopsto kako sto kazavte pogore . Mozebi nema dobar glas vo zivo , no jas mislam deka moknosta na glasot se gubi poradi scenskiot nastap . Kako i da e , ne sum ja slusala vo zivo i ne sum kompetentna da komentiram . Samo da ne zavrsi tragicno kako mnogu drugi izveduvaci .
   
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Најдобра пеачка
   

Сподели: