1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Rihanna (Ријана)

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од WomanInRed, 5 март 2012.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Робин Ријана Фенти (англиски: Robyn Rihanna Fenty), попозната само како Ријана (родена на 20 февруари, 1988 во Св. Мајкл,Барбадос) e барбадоска пејачка. До својата шеснаесетта година живее во Барбадос, но потоа се преселува во САД за да изгради своја музичка кариера, заедно со продуцентот Ивен Роџерс. Во исто време таа потпишува и договор со Def Jam Recordings после аудицијата со тогашниот сопственик Џеј-Зи.
  Во 2005, Ријана го издава нејзиниот деби албум насловен Music of the Sun, кој успева да се искачи во топ десет на американскиотБилборд 200 (албум табела) и го содржи доминантниот Билборд Хот 100 хит „Pon de Replay“. После нецелосна година го издава и вториот студиски албум, A Girl Like Me (2006), кој се искачува во топ пет на Билборд 200, а од него произлегуваат првиот американски број еден сингл на Ријана, „SOS“, како и двeтe топ десет песни „Unfaithful“ и „Break It Off“. Третиот студиски албум Good Girl Gone Bad (2007) е досега нејзиниот најуспешен албум, кој успева да се искачи на втората позиција на американскиот Билборд200. Албумот содржи пет топ десет хитови, вклучувајќи ги американските број еден „Take a Bow“ и „Disturbia“, како и интернационалните „Umbrella“ (нејзиниот најзначаен сингл) и диско химната „Don't Stop the Music“. Албумот беше номиниран за 9 Греми Награди, успевајќи да ја освои наградата за Најдобра рап соработка за „Umbrella“, која е соработка заедно со Џеј-Зи. Нејзиниот четврти студиски албум, Rated R го издава во ноември 2009 и успева да ја достигне четвртата позиција на Билборд 200. Првите три издадени синглови „Russian Roulette“, „Hard“ и „Rude Boy“ стигнаа до топ десет на Билборд Хот 100, со тоа што „Rude Boy“ се искачи на врвот и остана таму за време од пет напоредни недели. Loud, петтиот студиски албум на Ријана е издаден во ноември 2010. Во него се вклучени интернационалните хитови - „Only Girl (In the World)“, „What's My Name?“ и „S&M“.

  Rihana album_500.jpg

  Јас сум голем фан на Ријана, сите нејзини песни ги сакам.
  Еве дел од моите омилени песни.
   
  На Nightmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 2. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Oд новиот албум овие се најдобри. :)
   
  На Sugar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  На почетокот од нејзината кариера ми беше симпатична ама како што поминува времево почнува да ме нервира се` повеќе, не може да се пронајде во никој стил, еднаш се однесува дарк еднаш со цветчиња па сега не знам во кој фазон е....
  А и нема некој глас, во настапите во живо цкрипит.

  Оваа песна ми е така поубава од ниа ама сите песни 1 недела максимум ги слушам после досадни ми стануваат.
   
  На Sugar и Selma им се допаѓа ова.
 4. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Има некои убави песни..ама не ми е нешто нај типкава..
   
  На Ludaca му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
   
  На Nightmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  На почеток од кариерата ми беше ептен мила,а сега ми станува се погадна и погадна.Со плавава коса претера... права циганка!!!
  Еве една од најомилените песни :rolleyes
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  Се согласувам со претходните коментари, мила на почетокот, сеа антипатична ми стана. Има убави песнички али во живо .. no comment , загракува, зачкрипува со гласот и фалшира, се задишува и зема воздух гласно на микрофонот.
  Меѓу поомилените:


   
  На Party Poison, Ludaca и Ана-Каренина им се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  My favorite Singer!!!
   
  На Ludaca му/ѝ се допаѓа ова.
 9. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Знам дека нема некој глас во живо, се согласувам, но има убави песнички и убаво изгледа.
  Најубава ми е со црвена коса, со плава воопшто не ми е убава.

  389909_244782422249416_209643322429993_680238_1382918667_n.jpg

  rirrrrrrrrrrrrrr.jpg

  Katharina+Harf+Hosts+DKMS+5th+Annual+Gala+g_Losy-elZIl.jpg

  anthony_mandler_02.jpg

  rihanna_113284945_10_gallery_large_portrait_scale.jpg


  Eптен е слатка :)
   
  На Natenceto и Sugar им се допаѓа ова.
 10. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Ријана ми е идол, на почетокот ми беше симпатична со нејзината долга коса, сега некако често ги менува фризурите, највеќе ми се допадна кога беше црвена.

  Кога ми беше тешко највеќе се пронаоѓав во една песна и сеуште ја памтам има значење за мене песнава, јас бев таа што беше изнерверена

   
  На Ludaca му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: