Marvel: Avengers Alliance

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Хак не знам, инаку јас ја играм на плејдом, и 63 левел, 7-ми chapter_2 мисија сум. :)
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Почнав и ја на Playdom,7ми левел фатив и ги купив Colossus и Dr. Strange. Има некој добар стат за ISO-а за тие 2 херои,на што да ги билдам? :)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Почнав и ја на Playdom,7ми левел фатив и ги купив Colossus и Dr. Strange. Има некој добар стат за ISO-а за тие 2 херои,на што да ги билдам? :)
Ги немам хероите, ама колку што видов Колосус има слаби Accuracy и Evasion, а Др. Стрејнџ има слаби Stamina, Health и Defense :)
 

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
27
Охрид
dr.strange go iam samo kako sto rece knife ima slaba defense, stamina, health spored mene ne e tolku bitno, zato potrudi se da stavis iso so koj ke mu gi pokacis ovie statusi, a inace jas go imam kako tactician i mozda po 3 pati napagam po eden red i gi ubivam neprijatelive mnogu brzo (posbeno ako se blasteri)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Dr.Strange е еден од најдобри Бластери покрај Human Torch.
На Плејдом го немам, ама го имав на фб и во почетни левели малку забушава, ама со добри ИСО може многу да наштети.
Мене на ПВП сам ми ги има уништено сите херои.

Иако е претежно за повисоки нивоа, може ќе ви се најде од помош линков при избор на ИСО.
http://www.urgametips.com/2012/06/marvel-avengers-alliance-suggested-iso.html

p.s. ΜΜΕ на challenge mode! Exoskeletal Battletank три пати ме бута, а само мини-бос е. :mad
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Ги немам хероите, ама колку што видов Колосус има слаби Accuracy и Evasion, а Др. Стрејнџ има слаби Stamina, Health и Defense :)
Прочитав некаде дека се добро комбо,и повеќето го играат Колосус како тенк и Др. Стрејнџ како поддршка/бафер.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Dr.Strange е еден од најдобри Бластери покрај Human Torch.
На Плејдом го немам, ама го имав на фб и во почетни левели малку забушава, ама со добри ИСО може многу да наштети.
Мене на ПВП сам ми ги има уништено сите херои.

Иако е претежно за повисоки нивоа, може ќе ви се најде од помош линков при избор на ИСО.
http://www.urgametips.com/2012/06/marvel-avengers-alliance-suggested-iso.html

p.s. ΜΜΕ на challenge mode! Exoskeletal Battletank три пати ме бута, а само мини-бос е. :mad
Интересно ова за Исо-то не сум знаел.

Прочитав некаде дека се добро комбо,и повеќето го играат Колосус како тенк и Др. Стрејнџ како поддршка/бафер.
Секој херој си има слаби и јаки страни така да не можам да кажам ништо за Колосус, ама др. Стрејнџ во униформа на тактичар е феноменален, со еден удар или два ми го има бутнато Human Torch-от во пвп борба. Инаку според мене најдобар бласте е Human Torch и Стрејнџ во униформа на тактичар, најдобра од брусерите ми е Valkyrie, од скраперите Quicksilver, а многу го фалат и Ghost Rider, инфилтратори - сестрата на Torch - Invisible Woman, од тактичарите мислам дека е најмоќен Captain America. :)

Еве ви и едно линче од фб група каде известуваат секој час, доколку има Gold или CP во некој тим. Моментално ако има некој вклучен, нека оди во Тета тимот, има 2 Gold.
 

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
27
Охрид
пристигна четвртата сезона од PVP, а со неа пристигна и нов херој The Punisher
tumblr_mg8hs9brey1qjglgpo1_400.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp