Marvel: Avengers Alliance

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
The puss in boots дај ми ги мене тие CP, јас знам кај да ги искористам. :zelen
Не, озбилно, зошто да чуваш за Spec Ops? За тоа повеќе златото ќе ти користи, поениве слободно троши си ги.
Ако го немаш, земај го Deadpool и ич не му ја мисли.
Не знам кои херои ги имаш, но кога веќе имаш 170 поени соберено, навистина, земи си некој поасолен од овие по 135 или 90 што се. Ако ти се чека две недели, почекај ја Psylocke, не е лоша, само да не и’ лупнат некоја огромна „цена“ дотогаш.
Од другиве Scarlet Witch ја препорачувам, мене ми е моментално на 10ти левел и типката растура ептен.
Hercules и Beast се исто одлични, посебно во одбрана. Со Gambit немој да се лажете, јас се зезнав, на 9ти левел ми е, а момакот е ептен тапа, слаби напади има и многу брзо подлегнува на повреди.
Сепак најголемо внимание е посветено на Spiderman, Human Torch и Captain America, па ниеден од нив не би бил погрешен избор. А за 15 СР, Invisible Woman е може и најпотценета во играта.
Избор има, а зависи многу и до ISO какво ќе им се стави. Сепак, кои не би ги препорачала се: Kitty Pride, Gambit, Quicksilver, Luke Cage, Nightcrawler и Spider Woman! (озбилно, кој ја измисли лепојкава? |-()
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
The puss in boots дај ми ги мене тие CP, јас знам кај да ги искористам. :zelen
Не, озбилно, зошто да чуваш за Spec Ops? За тоа повеќе златото ќе ти користи, поениве слободно троши си ги.
Ако го немаш, земај го Deadpool и ич не му ја мисли.
Не знам кои херои ги имаш, но кога веќе имаш 170 поени соберено, навистина, земи си некој поасолен од овие по 135 или 90 што се. Ако ти се чека две недели, почекај ја Psylocke, не е лоша, само да не и’ лупнат некоја огромна „цена“ дотогаш.
Од другиве Scarlet Witch ја препорачувам, мене ми е моментално на 10ти левел и типката растура ептен.
Hercules и Beast се исто одлични, посебно во одбрана. Со Gambit немој да се лажете, јас се зезнав, на 9ти левел ми е, а момакот е ептен тапа, слаби напади има и многу брзо подлегнува на повреди.
Сепак најголемо внимание е посветено на Spiderman, Human Torch и Captain America, па ниеден од нив не би бил погрешен избор. А за 15 СР, Invisible Woman е може и најпотценета во играта.
Избор има, а зависи многу и до ISO какво ќе им се стави. Сепак кои не би ги препорачала се Kitty Pride, Gambit, Quicksilver, Luke Cage, Nightcrawler и Spider Woman! (озбилно, кој ја измисли лепојкава? |-()
Колку што читам Nightcrawler и Spiderwoman се одличен тим за оние кои играат PVP, јас ви препорачувам кога ќе ја пуштат Valkyrie (доколку ја немате) за лимитирано време да си ја земете. 12 левел ми е и со два удари убива 2000hp типци, а кога ќе убие некој со вториот напад, дава по 300-400 здравје на другите херои, на себе 2x 350. Според мене е најдобар bruiser во играва моментално :zelen И прееска го земав капетанов, сега ќе го билдам малку, ем да земе некој левел, ем ја да соберам доволно поени за да му земам униформата. :giggle
Edit: Едно прашање зашто планираш да го земеш Deadpool? Според многумина тој е еден од најлошите херои во играва, му биле смешни потезите демек, а не правел многу штета. Поарно земи го Cable ако го немаш, јас го имам моментално 7 левел и не може да се споредува со Torch, ама прави добра штета од околу 500-600 по напад, а против bruisers и до 1к. Башка мислам дека е единствен херој кој има 8 различни финти за напад, додека останатите имаат по 4. (think)
 

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
27
Охрид
The puss in boots дај ми ги мене тие CP, јас знам кај да ги искористам. :zelen
Не, озбилно, зошто да чуваш за Spec Ops? За тоа повеќе златото ќе ти користи, поениве слободно троши си ги.
Ако го немаш, земај го Deadpool и ич не му ја мисли.
Не знам кои херои ги имаш, но кога веќе имаш 170 поени соберено, навистина, земи си некој поасолен од овие по 135 или 90 што се. Ако ти се чека две недели, почекај ја Psylocke, не е лоша, само да не и’ лупнат некоја огромна „цена“ дотогаш.
Од другиве Scarlet Witch ја препорачувам, мене ми е моментално на 10ти левел и типката растура ептен.
Hercules и Beast се исто одлични, посебно во одбрана. Со Gambit немој да се лажете, јас се зезнав, на 9ти левел ми е, а момакот е ептен тапа, слаби напади има и многу брзо подлегнува на повреди.
Сепак најголемо внимание е посветено на Spiderman, Human Torch и Captain America, па ниеден од нив не би бил погрешен избор. А за 15 СР, Invisible Woman е може и најпотценета во играта.
Избор има, а зависи многу и до ISO какво ќе им се стави. Сепак, кои не би ги препорачала се: Kitty Pride, Gambit, Quicksilver, Luke Cage, Nightcrawler и Spider Woman! (озбилно, кој ја измисли лепојкава? |-()
епа убо викаш да зеам некој херој :D deadpool викаат слаб бил па поарно да го зеам cable или beast иначе еве сега само шо завршив со тренирање и scarlet witch ми е 9ти левел :D а за psylocke не ми се чекат уште 14-5 дена, gambit и онака не ни планирав да го зеам, spider-man, human torch (со униформа) i captain america (со униформа) ги имам сите, исто и invisible woman (со униформа). A quick silver не е до толку лош..
листа на херои еве: iron man, black widow, hawkeye, she hulk, human torch (со униформа), dr. strange (со униформа), black cat, iron fist, spider man, storm, scarlet witch, valkyrie, quick silver, captain america (со униформа) i invisible woman (со униформа)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
COMING SOON! Special Operation 6: Cry Havok! Several new mutant villains await as you embark on a quest to unlock the brother of Cyclops - our first Blaster reward hero! Best of all, a new feature will debut with this Spec Op that allows you to get a second playable CHARACTER. "Not a hero..."

Havok ќе биде следниот SO херој. Објавата е од фб страната на МАА од пред еден час. Знам дека ќе речете уште еден blaster, ама што е тука е. The puss in boots друже, штета што не е Vision :zelen
 

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
27
Охрид
Havok ќе биде следниот SO херој. Објавата е од фб страната на МАА од пред еден час. Знам дека ќе речете уште еден blaster, ама што е тука е. The puss in boots друже, штета што не е Vision :zelen
ја видов и јас објавава и сега незнам шо им значит ова: Best of all, a new feature will debut with this Spec Op that allows you to get a second playable CHARACTER. "Not a hero..."... шо мислење имаш ти?
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
ја видов и јас објавава и сега незнам шо им значит ова: Best of all, a new feature will debut with this Spec Op that allows you to get a second playable CHARACTER. "Not a hero..."... шо мислење имаш ти?
И мене не ми е нешто многу јасен тој дел. |-( Претпоставувам ќе може да си направиме уште еден агент, и да го надоградуваме со оружје, униформи. :)
 

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
27
Охрид
дај бе кажете како да го спречам агентов да покачвит левелс :p неможам SO како шо треба да играм од ко стигна SO 6 5 левели накачив. моментлано 82 левел сум
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Мислам дека нема таков начин, кога и да е мораш да ги накачиш левелите. :eek Инаку до кај си со Хевок и Магнето? (think)
 

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
27
Охрид
Мислам дека нема таков начин, кога и да е мораш да ги накачиш левелите. :eek Инаку до кај си со Хевок и Магнето? (think)
за хавок :24 мисија на SO сум, а Магнето уште 2 кавери ми фалат
тебе?
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
браво, браво. Јас со кутиите уште сум, уште 12 командни ми требаат за да го земам Дедпул, таму до недела би требало да го соберам Хевок. :D