Evanescence

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Не можам бре да се заситам од нив. Посебно "Call me when you're sober" колку ми е моментално погодена, самата подобро немаше да можам да си доловам ситуација како што тие ми доловија преку 3 ипол минути песна.
Кога сакам гласниве жици до максимум да ги искорнам, си пуштам Еванесенс, кењам, се изморам на пола и остатокот го брефтам во некој рап стил, ама нема врска, инспирацијата е битна, а нема кој не би посакал да запее ко Ејми.
А Ејми бе, лепота, поим за жена и вокал, другиве во бендот си одат и идат, ама таа ми останува, не ко Најтвиш што се посраа без Тарја. :кака_смајли_овде: Морам оф топик со песнава да појдам, ама сепак Ејми е па! Гласов маѓепсува! (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and Ludaca

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
пуштам гу ск у пет и пол туј мај имортал да гу чују што трака е и улаза ми мама да ме каже нешто пред да иде на работу и слуша што слушам и вика аиииииии аце дете ни се мрднало : )
неам поијма од ниедну траку од овија осфен тај такфа што ги е :rolleyes:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
Ги обожавам од мала ги слушам ....My immortal на гроб ќе ми свири
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Ги обожавам, ама не ги слушам многу често. :)
Ејми има совршен глас....

Омилени песни:
Се пронаоѓам во песнава, текстов допира до мене. (brokenheart)




 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky, Saladin and cece17

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Еве една ретко позната песна издадена помеѓу Open Door и наjновиов Deluxe албум.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and Lady*

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Чудно, но ги слушав нивните песни кога бев многу среќна и расположена. Не, не ми влијаеа на расположението. Чудна сум.