1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Cinema 4D креации (ваши креации, дискусии, совети...)

Дискусија во форумот 'Дизајни' започната од Snow, 29 април 2012.

 1. Wild.One

  Wild.One Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  147
  Ги гледам креациите и на прв поглед не ми ги исполнија очите, ама си бил почетник.
  Прво што приметив во анимациите дека амблемите се исти што значи дека се готови, а PNG текстовите ти се премногу нападни, користи нежни фонтови. Сепак си почетник, потруди се да ја совладаш и да бидеш уникат. ;)
  Креациите на tehnog ми оставија добар впечаток.
   
  На tehnog му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tehnog

  tehnog Староседелец

  Зачленет на:
  10 август 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  7
  Еве и нешто друго, дневна соба изработена во Cinema 4D
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  И една анимација
   
  На Wild.One и Selma им се допаѓа ова.
 3. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Немам живци на нешто да работам повеќе од половина саат.. Има некој по 7-8 саата прават.. Јас неможам да издржам, а згрешам нешто одма трескам, кршам..
   
 4. tehnog

  tehnog Староседелец

  Зачленет на:
  10 август 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  7
  Еве нешто последно изработено од моја страна. притоа кристејќи го истиот програм Cinema 4D.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Овие слики ги споредувам со предходните од 2012 год.
  Во предходните го користев физичкиот рендер на c4d , а во овие vray и corona.
  Се надевам дека ви се допаѓаат.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Супер програма ама бара доста работа и доста учење. Јас да почнам ова да учам ќе ми треба највеќе 2-3 години очите да ми откажат гледајќи во мониторот.
   

Сподели: