1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Cinema 4D креации (ваши креации, дискусии, совети...)

Дискусија во форумот 'Дизајни' започната од Snow, 29 април 2012.

 1. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Овде можете да поставувате прашања околу Cinema 4D и секако вашите креации..
  Па еве јас како автор на темава да почнам прв :D...
  Аватари:
  [​IMG]
  Туторијал:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Потписи:
  [​IMG]
  [​IMG]
  PNG текстови:[​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Wallpapers:
  [​IMG]
  Логоа:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Solstice, *Anna, emzzy и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Останав без зборови...можам само да речам WOW и ништо друго! Браво, ова е веќе талент! :)
   
  На КрисТина К., Snow и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 3. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Ти благодарам.. иначе работам со програмава 4 дена хаха :D
   
  На JaMi и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 4. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Не е можно да работиш само 4 дена и ова да го направиш :D
   
  На Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Можно е затоа за 4 дена потрошив 100 GB интернет :D
   
  На emzzy, TheKitten и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 6. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
 7. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Брат супер креации.. (y) Продолжи така. Само ако може името на програмата да ми го кажеш ме заинтересира ова! =)
   
  На JaMi и Snow им се допаѓа ова.
 8. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  Cinema 4D од компанијата Maxon.
   
  На Snow и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 9. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Ти го кажа членот Coelho.. но за да правиш слики ти треба и Quick Time Movie, а за GIF слики т.е подвижни ти треба и Photoshop :)
   
  На важна и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 10. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  На Snow му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: