Cinema 4D креации (ваши креации, дискусии, совети...) | Црнобело Форум

Cinema 4D креации (ваши креации, дискусии, совети...)

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Овде можете да поставувате прашања околу Cinema 4D и секако вашите креации..
Па еве јас како автор на темава да почнам прв :D...
Аватари:

Туторијал:Потписи:


PNG текстови:
Wallpapers:

Логоа:

 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Брат супер креации.. (y) Продолжи така. Само ако може името на програмата да ми го кажеш ме заинтересира ова! =)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Snow

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Брат супер креации.. (y) Продолжи така. Само ако може името на програмата да ми го кажеш ме заинтересира ова! =)
Cinema 4D од компанијата Maxon.
Ти го кажа членот Coelho.. но за да правиш слики ти треба и Quick Time Movie, а за GIF слики т.е подвижни ти треба и Photoshop :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна and Hip.Hop_MKD