Bmw

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
имам човек од таму :) од тие автоплацеви
Тоа е веќе друго, ама ако го преведуваш на мк таблици ќе те фати скапичко.

Како и да е, некако многу пари се за кола на старо :/
 
  • Like
Реакции: emzzy

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Абе јас имам БМВ, покатастрофа кола неможеа да направат овие германците...ако ти се расипит 1000000 марки коштаат деловите, да му се плукнам во колата да му се плукнам.
 
  • Like
Реакции: emzzy

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Абе јас имам БМВ, покатастрофа кола неможеа да направат овие германците...ако ти се расипит 1000000 марки коштаат деловите, да му се плукнам во колата да му се плукнам.
Не се нервирај беееееееееееее :)))
Зато зеј си југо и уживанција..
 

Maks

Староседелец
Тоа е веќе друго, ама ако го преведуваш на мк таблици ќе те фати скапичко.

Како и да е, некако многу пари се за кола на старо :/
Само царина за х5 е скоро 5000 евра, донесов една х5 пред 1 год. од Германија за еден пријател му ја најдов за 12 000 Евра односно комплет со патните трошоци до мкд. таа цена, 2004 година фул опрема, навигација фабричка. Автоматик :) Инаку на мене кеф ми прави 525 TDS или 320D модел :)