1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Bmw

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Maks, 24 февруари 2012.

 1. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Bavarian Motor Works или скратено Bmw е Германска фабрика за автомобили и мотоцикли која постои од 21.Јули.1917 година. Податоците направени за 2010 година покажуваат дека за таа година Bmw произвела рекордни 1.481.253 автомобили и 112.271 мотоцикли.
  Фабриката се наоѓа во Минхен, Германија
  800px-BMW-HQ-PLANT-BMWWELT.jpg


  М5
  M5.jpg
   
  На Hip.Hop_MKD и Minella им се допаѓа ова.
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Сите ми се свиѓаат, битно е да е црн.:cool:
  [​IMG]
   
  На Ludi Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  X6 1-bmw-concept-x6.jpg
   
  На Minella му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  [​IMG]
   
  На Ludi Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
 6. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  прејако е ..... животна желба да ми го купи татко ми и последно ако треба да ми е !
   
  На Ludi Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  A ова јако е или да :D

  20090916220318274.jpg
   
 8. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  На Ludi Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  На Ludi Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  На првата слика многу ми се свиѓа тој корнизот позади :rofl

  bmw-m3-race-car-alms12.jpg

  Lambo doors
  bmwtuning01-vi.jpg  bmw-tuning-2.jpg
   

Сподели: