Bmw

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Само царина за х5 е скоро 5000 евра, донесов една х5 пред 1 год. од Германија за еден пријател му ја најдов за 12 000 Евра односно комплет со патните трошоци до мкд. таа цена, 2004 година фул опрема, навигација фабричка. Автоматик :) Инаку на мене кеф ми прави 525 TDS или 320D модел :)
Па третина треба да доплатиш од вредноста на колата.А со тие пари можеш да купиш солидна кола на ново и тоа на рати ако некој се одлучи така.

525-ка tds постарите модели и мене ми се допаѓаат многу, баш онака чика куре фазон.Јас имам нешто понов модел, 530 D
 
  • Like
Реакции: Maks

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Абе јас имам БМВ, покатастрофа кола неможеа да направат овие германците...ако ти се расипит 1000000 марки коштаат деловите, да му се плукнам во колата да му се плукнам.
Зависи што модел ти е, која година е.Дали претходниот сопственик правел редовен сервис и слично.
Втора работа е што бмв важи за луксузна кола, и нормално е деловите за кола да бидат скапи.Сепак, возиш бмв, не возиш југо па да можеш за 3000 денари да смениш ламела и потисна :)