1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Battlefield 3 vs. Modern Warfare 3

Дискусија во форумот 'Игри' започната од TheFrisb, 3 март 2012.

 1. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Од овие две игри сум ја играл само MW3, на оваа другата звукот ми доцни 3 секунди и ми кочи;(, но колку и да е добра battlefield 3 неможе да ми биде подобра од MW3 едноставно сум заљубен во неа. Само што не заплакав во MW2 кога умре Ghost, а исто така и во MW3 кога умре McTavish
   
 2. alekjov1234

  alekjov1234 Староседелец

  Зачленет на:
  3 август 2012
  Мислења:
  138
  Допаѓања:
  48
  За Гејмплеј секогаш преферирам COD игри, MW3 е ремек-дело кое е достоен крај на Modern Warfare серијалот. Можеби ќе звучам морбидно но мислам дека копилето Макаров си го заслужи крајот, да не продолжувам со спојлери. Што се однесува до Battlefield 3 има далеку посупериорна графика, реалност, текстури, звук, ама гејмплејот треба сеуште да се кали. Да се надеваме дека наредната Battlefield ќе е подобра, а што се однесува до Infinity Ward очекувам наредната COD правена од нивна страна да е одлична игра.
   
 3. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  MW3 !
  Ја пробав B3 повеќе од срање е.. |-(
   
 4. dejan_str

  dejan_str Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 јануари 2013
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  14
  БФ3 срање?BF3 има графика како ниедна игра до сега,целосна DX11 поддршка,прекрасни LOD и е мелем за очи кога станува збор графиката,Modern warfire 3 може вода да и носи.Башка BF3 има прекрасни интересни мапи за мулти.BF3 ја гази MWF3 во секоја смисла,е сега вкусот си е друга работа.
   
 5. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Гледам и по профилната дека си BF3 фан :D Моментално ја играм BF3. Али сум CoD фан, незнам зошто али CoD повеќе ми се свиѓа.
   
  На Hkakashi и Succubus им се допаѓа ова.
 6. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Исто така, It's a matter of taste, actually. Не можам да речам дека и BF3 не е добра, одлична е!
  Али и јас преферирам повеќе CoD да играам, а и сторијата ми е башка интересна..
   
  На Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dejan_str

  dejan_str Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 јануари 2013
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  14
  не сум никаков фан,зборувам само од аспект на подобра графика и слично,и затоа повеке ми се свиѓа BF3 пошто има екстра графика и одличен мулти плеар.Општо и за хардвер не сум никаков фан,секогаш го купувам најдоброто за вложените пари,така да без разлика што имам AMD аватар :D(набрзина го ставив) ако Nvidia извадат подобра графичка цена-перформанси ке купам нвидиа,а сега 7970 после 12.11 каталист ем е побрза ем е поевтина,ем има подобар скејлинг на перформасни со оверклок за разлика од GTX680
   
 8. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Посебно ми се свиѓа мултиплеер-от на Блек Опс 2ката :)
   

Сподели: