Battlefield 3 vs. Modern Warfare 3

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
Од овие две игри сум ја играл само MW3, на оваа другата звукот ми доцни 3 секунди и ми кочи;(, но колку и да е добра battlefield 3 неможе да ми биде подобра од MW3 едноставно сум заљубен во неа. Само што не заплакав во MW2 кога умре Ghost, а исто така и во MW3 кога умре McTavish
 

alekjov1234

Староседелец
3 август 2012
138
48
1,028
За Гејмплеј секогаш преферирам COD игри, MW3 е ремек-дело кое е достоен крај на Modern Warfare серијалот. Можеби ќе звучам морбидно но мислам дека копилето Макаров си го заслужи крајот, да не продолжувам со спојлери. Што се однесува до Battlefield 3 има далеку посупериорна графика, реалност, текстури, звук, ама гејмплејот треба сеуште да се кали. Да се надеваме дека наредната Battlefield ќе е подобра, а што се однесува до Infinity Ward очекувам наредната COD правена од нивна страна да е одлична игра.
 

dejan_str

Полноправен Член
22 јануари 2013
35
14
8
36
MW3 !
Ја пробав B3 повеќе од срање е.. |-(
БФ3 срање?BF3 има графика како ниедна игра до сега,целосна DX11 поддршка,прекрасни LOD и е мелем за очи кога станува збор графиката,Modern warfire 3 може вода да и носи.Башка BF3 има прекрасни интересни мапи за мулти.BF3 ја гази MWF3 во секоја смисла,е сега вкусот си е друга работа.
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
БФ3 срање?BF3 има графика како ниедна игра до сега,целосна DX11 поддршка,прекрасни LOD и е мелем за очи кога станува збор графиката,Modern warfire 3 може вода да и носи.Башка BF3 има прекрасни интересни мапи за мулти.BF3 ја гази MWF3 во секоја смисла,е сега вкусот си е друга работа.
Гледам и по профилната дека си BF3 фан :D Моментално ја играм BF3. Али сум CoD фан, незнам зошто али CoD повеќе ми се свиѓа.
 
  • Like
Реакции: Hkakashi and Succubus

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Гледам и по профилната дека си BF3 фан :D Моментално ја играм BF3. Али сум CoD фан, незнам зошто али CoD повеќе ми се свиѓа.
Исто така, It's a matter of taste, actually. Не можам да речам дека и BF3 не е добра, одлична е!
Али и јас преферирам повеќе CoD да играам, а и сторијата ми е башка интересна..
 
  • Like
Реакции: Snow

dejan_str

Полноправен Член
22 јануари 2013
35
14
8
36
Гледам и по профилната дека си BF3 фан :D Моментално ја играм BF3. Али сум CoD фан, незнам зошто али CoD повеќе ми се свиѓа.
не сум никаков фан,зборувам само од аспект на подобра графика и слично,и затоа повеке ми се свиѓа BF3 пошто има екстра графика и одличен мулти плеар.Општо и за хардвер не сум никаков фан,секогаш го купувам најдоброто за вложените пари,така да без разлика што имам AMD аватар :D(набрзина го ставив) ако Nvidia извадат подобра графичка цена-перформанси ке купам нвидиа,а сега 7970 после 12.11 каталист ем е побрза ем е поевтина,ем има подобар скејлинг на перформасни со оверклок за разлика од GTX680
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Исто така, It's a matter of taste, actually. Не можам да речам дека и BF3 не е добра, одлична е!
Али и јас преферирам повеќе CoD да играам, а и сторијата ми е башка интересна..
Посебно ми се свиѓа мултиплеер-от на Блек Опс 2ката :)