17то Светско првенство во кошарка - Шпанија 2014

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласале
    5
  • Poll closed .

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не дека французите не спиеја скоро три четвртини, ама и србите малку на среќа се провлекоа плус по некоја судиска грешка во нивна корист.
Завршницата драми. Батум малку фалеше да ги реши србите кои последната четвртина се молеа да помине зашто паднаа на кондиција. Против Америте типувам дека ќе губат 30+. Франција без Паркер и Ноа и не изиграа лошо на првенството.
И тоа како спиеја французите три четвртини. Баш штета после таква игра против Шпанија и да изгубат на ваков начин. Баш искусна репрезентација е Франција, кога е најпотребно не можат да утнат. Батум се здиве човекот, колку ќе ми беше мило да ги решеше на крај ама ете, имаше и нели 2 промашени мислам, да влезеа тие ќе се радувавме сега. Да играа тие што фалат ауу, немаше да е вака сега. :)

Како се радуваат нашиве па за србија цц, па погаден народ од нив нема а ние ќе им се радуваме. Ги посака шутот денес во трите четвртини иначе ќе го изедеа јако. Прв пат ќе навивам за САД само затоа што играат против србија, нека ги растурат таму 40+.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
И тоа како спиеја французите три четвртини. Баш штета после таква игра против Шпанија и да изгубат на ваков начин. Баш искусна репрезентација е Франција, кога е најпотребно не можат да утнат. Батум се здиве човекот, колку ќе ми беше мило да ги решеше на крај ама ете, имаше и нели 2 промашени мислам, да влезеа тие ќе се радувавме сега. Да играа тие што фалат ауу, немаше да е вака сега. :)

Како се радуваат нашиве па за србија цц, па погаден народ од нив нема а ние ќе им се радуваме. Ги посака шутот денес во трите четвртини иначе ќе го изедеа јако. Прв пат ќе навивам за САД само затоа што играат против србија, нека ги растурат таму 40+.
Да не се вреѓаме. Нема гаден народ,има гадни луѓе! :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ништо од марсељеза по втор пат годинава :/ И кошарка и фудбал ме оставија без химна, само ракометарите зимото победија.:|
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Да не се вреѓаме. Нема гаден народ,има гадни луѓе! :)
Не гледам причина да се радуваме на нивна победа како да сме победиле ние. :)

Ништо од марсељеза по втор пат годинава :/ И кошарка и фудбал ме оставија без химна, само ракометарите зимото победија.:|
Па изгледа пак ракометарите ќе те израдуваат ама следната година. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Се загледав во статистикиве :) за Батум ме интересираше како стоеше со шутевите, еве по четвртини. :)

1/4: За 2 поени 0/0, за 3 поени 2/3, 6 поени.

2/4: 2 поени 0/1, за 3 поени 0/1, 0 поени.

3/4: За 2 поени 1/1, 3 поени 2/2, 8 поени.

4/4: 2 поени 2/3, 3 поени 4/5, 16 поени, од дома да шутнеше ќе погодеше. :)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Не гледам причина да се радуваме на нивна победа како да сме победиле ние. :)


Па изгледа пак ракометарите ќе те израдуваат ама следната година. :)
Кој те тера да се радуваш?! Јас се радувам затоа што тоа е моја земја исто како и Мк. Затоа успори со навреди.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Кој те тера да се радуваш?! Јас се радувам затоа што тоа е моја земја исто како и Мк. Затоа успори со навреди.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Радувај се ако е твоја земја, мене не ми се јасни тие што србија не е нивна земја а се радуваат толку многу. Никој не ме тера а и не ни сакам да ме тера, јас никогаш не навивам за србија ниту ќе навивам некогаш.
Мое право си иначе кого и дали ќе навредувам. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Радувај се ако е твоја земја, мене не ми се јасни тие што србија не е нивна земја а се радуваат толку многу. Никој не ме тера а и не ни сакам да ме тера, јас никогаш не навивам за србија ниту ќе навивам некогаш.
Мое право си иначе кого и дали ќе навредувам. :)
Навредувај, тоа покажува и кажува за тоа каква личност си ти.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Навредувај, тоа покажува и кажува за тоа каква личност си ти.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Како па ти се најде навредена затоа што рекол дека србите се гаден народ? Негово мислење. Ако имаш некое српско потекло не потенцираше дека твоите се гадови.

Он-топик: Франција медалче земаа битно.