1 телевизија (1tv.mk)

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
Capture.png

Од 29.3 2018 со програма во 19 часот започнува новата телевизија 1 тв за кој повеќе портали ја најавија како враќање на А1.

Телевизијата е на Бојан Јовановски познат како Боки 13.

Засега екипата ја сочинуваат неколку познати и не толку познати личности.
Ацо Кабранов, Гордана Дувњак, Христијан Стојчески, Анета Кочишки, Жарко Димовски, Наташа Мешковска, Петар Цветковски, Тијана Дапчевиќ, Васко Спасоски, Кирил Ефремовски, Александра Филиповска, Дамјан Варошлија, Влатко Чаловски, Христијан Баневски..

Главен и одговорен уредник е Ацо Кабранов.​

Првично во порталите беше најавувана како интернет телевизија за одма по некоја недела да се најави како национална која ќе може да се гледа низ цела Македонија.
Телевизијата ќе биде сместена во просториите на Томато продукција.

Официјален веб портал
1tv.mk​
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and incule

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Многу сум среќна,стварно конечно, време беше
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
За почеток програмата ќе биде повеќе информативна политика, шоу бизнис, спорт, економија, утринска програма понатака ќе почне да се проширува и на други содржини филмови, серии. Само не очекувајте нешто што беше А1. А1 успеа затоа што тоа време немаше развиено интернет толку брз и неограничен во државава, немаше како сега на еден клик секојдневно пристап до сите филмови и серии достапни за гледање преку интернет. Повеќе се чекаше тоа што ќе пуштат на телевизија па затоа и гледана беше А1.

Би требало да ја има на Телеком МaxTV, Vip, Neotv и можеби уште некој други тв оператори.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
Вчера вечерта се отвори телевизијава имаше и пренос од свеченото отварање. За неколку дена ќе биде достапна на Vip, Telekom MaxTV, Neotel, Total tv EON.
Засега гледајте ја на сајтот 1tv.mk
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Вчера вечерта се отвори телевизијава имаше и пренос од свеченото отварање. За неколку дена ќе биде достапна на Vip, Telekom MaxTV, Neotel, Total tv EON.
Засега гледајте ја на сајтот 1tv.mk
Само мене не ми ја отвара преку сајтот?
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
Ја има на Макс тв Телеком и после неколку недели гледање можам да констатирам дека не е лош концептот на програмата но има доста пропусти, глупости, технички и визуелно како на брзање направено само што побрзо да почне телевизијата.

Очекував доста повеќе од Боки 13.
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Ја има на Макс тв Телеком и после неколку недели гледање можам да констатирам дека не е лош концептот на програмата но има доста пропусти, глупости, технички и визуелно како на брзање направено само што побрзо да почне телевизијата.

Очекував доста повеќе од Боки 13.
Што може повеќе од тоа да понуди Боки?
Мене не ме бендиса, досадно..и немам намера да ја пратам.
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
Што може повеќе од тоа да понуди Боки?
Мене не ме бендиса, досадно..и немам намера да ја пратам.
Oчекував повеќе дека ќе фрли пари за да ја опреми телевизијава. Некако бедно е визуелно и технички.
Ако можел да го купи Томато продукција (ако воопшто и ја купил) и да фрла пари на скапи бренд чанти, чевли, гардероба за него можел да одвои пари за да ја опреми телевизијата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pozdrav eden topol

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Ја има на Макс тв Телеком и после неколку недели гледање можам да констатирам дека не е лош концептот на програмата но има доста пропусти, глупости, технички и визуелно како на брзање направено само што побрзо да почне телевизијата.

Очекував доста повеќе од Боки 13.
Епа сите сакаа брзо да ја видат програмата и затоа,ете сега нека ја гледаат
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Мене програмата и тимот на водители ми се доста непрофи. Водителите што ги ставиле се како за на мтм.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pozdrav eden topol