1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што ќе го замени Фејсбук?

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Derp, 19 февруари 2012.

 1. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  Мислам дека Социјалниот живот може да го победи фејс :)
   
  На Теофанија му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Мислам дека сега за сега нема замена, па за натаму времето ке покаже :)
   
 3. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Тешко дека нешто ќе го замени, барем не во наредните 10 години.
   
 4. Зумбула

  Зумбула Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  54
  Искрено се надевам директорот на некоја фабрика за ластици ќе го замени Зукерберг.
  За брзо нека биде. Амин.:angel
   
  На Македонец му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gabby

  Gabby Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  46
  Тешко дека нешто ќе го замени... бтв. искрено мразам што сум фб. зависник али..
   
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Нема замена.
   
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  животот....веројатно
   
  На The_melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Praetorian

  Praetorian Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  325
  Допаѓања:
  395
  Соларна бура која ќе уништи се што е од технологија и наместо цигари запалени со упаљач, ќе палиме тутун од триење на камења.
  Ова би било големо сценарио, а сепак од некаде мора да се почне за да се оствари горенаведеното.
  Како идеја, менувањето на Фејсбук, ќе биде менување и на свеста на луѓето (оние зависници од него).
  Тоа ќе се случи кога во едно дадено друштво, двајца ќе се решат да го избришат и нема да се навраќаат на него. После следат уште двајца итн, итн.
  Ист случај на пр. со дечко и девојка. Решаваме од денес гасиме Фејсбук и се посветуваме на убави работи. Да, ќе користиме интернет, ќе пишуваме на форум :) но како глобална психоза, таа социјална мрежа нема да ни ги труе главите.
  Навидум не е опасен Фејсбук, таму пишуваш глупости, ставаш песни, пцуеш репрезентација и сл, но полека тоа станува опсесија и дел од слободното време на човекот.
  Денес баш прочитав еден статус наменет на ваква слична работа кажан како иронија- "Убаво е времето денес, ќе можам да седам на интернет со отворен прозор".
   
  На Реми му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TheFrisb

  TheFrisb Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  97
  Допаѓања:
  161
  Не дај боже да го снема фејсбук.Сите ќе одат на гугл +
   
 10. Mermaid

  Mermaid Полноправен Член

  Зачленет на:
  25 мај 2012
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  25

Сподели: