Што ќе го замени Фејсбук?

Зумбула

Истакнат Член
20 февруари 2012
56
54
318
Искрено се надевам директорот на некоја фабрика за ластици ќе го замени Зукерберг.
За брзо нека биде. Амин.:angel
 
  • Like
Реакции: Македонец

Gabby

Полноправен Член
21 февруари 2012
61
46
18
22
Тешко дека нешто ќе го замени... бтв. искрено мразам што сум фб. зависник али..
 

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
Соларна бура која ќе уништи се што е од технологија и наместо цигари запалени со упаљач, ќе палиме тутун од триење на камења.
Ова би било големо сценарио, а сепак од некаде мора да се почне за да се оствари горенаведеното.
Како идеја, менувањето на Фејсбук, ќе биде менување и на свеста на луѓето (оние зависници од него).
Тоа ќе се случи кога во едно дадено друштво, двајца ќе се решат да го избришат и нема да се навраќаат на него. После следат уште двајца итн, итн.
Ист случај на пр. со дечко и девојка. Решаваме од денес гасиме Фејсбук и се посветуваме на убави работи. Да, ќе користиме интернет, ќе пишуваме на форум :) но како глобална психоза, таа социјална мрежа нема да ни ги труе главите.
Навидум не е опасен Фејсбук, таму пишуваш глупости, ставаш песни, пцуеш репрезентација и сл, но полека тоа станува опсесија и дел од слободното време на човекот.
Денес баш прочитав еден статус наменет на ваква слична работа кажан како иронија- "Убаво е времето денес, ќе можам да седам на интернет со отворен прозор".
 
  • Like
Реакции: Реми

TheFrisb

Староседелец
3 март 2012
97
161
1,043
Во друга галаксија :)
Гледам постојано форсираат де твитер го остави фејсбук зад себе.. гугл+ има повеќе фанови од фејсбук.. како и да е фејсбук си останува на врвот... но како што е се и ове ќе биде така и фејсбук се падне на земја:giggle.. Што ќе го замени??
Не дај боже да го снема фејсбук.Сите ќе одат на гугл +