Што сакаш повеќе?

Што сакаш повеќе ?


  • Total voters
    62

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Повеќе сакам куче. Затоа што се попаметни. Можеш и на прошетка да одиш со нив. Добар чувар на дворот и домот.
Додека пак мачките не ги сакам многу, затоа што повеќето мора да се чуваат дома. Па ќе се митарат, па чисти влакна по нив, па ќе прават бељи по куќа. Затоа куче си е најдобро. Најдобар пријател.
 
  • Like
Реакции: Caci

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Кученце, по можност лабрадор или златен ретривер :sreken