1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што му недостасува на форумов?

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Марија, 15 август 2012.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Еве кога веќе напаѓаш би те замолил со убаво да објаснеш и да дадеш предлог што му фали на форумов и што би требало да се промени. Ако со убаво кажеш и дадеш предлог тоа ќе биде разгледано од администрацијата, но ако само плукаш по администраторите и не нудиш конкретни барања која е поентата некој да те сослуша?
   
  На Radoznala1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dorina

  Dorina Активен Член

  Зачленет на:
  20 октомври 2017
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  71
  Sto mu fali?Sto ne'! Hmm,a sto nudi forumov? :kafe
   
  На Radoznala1 и corki им се допаѓа ова.
 3. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Па како што гледаш, едно големо НИШТО!?
   
  На Dorina и corki им се допаѓа ова.
 4. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  Па зошто тогаш упорно се враќаш тука ?
   
 5. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  Недостасуваат здрави дискусии, за било какви теми.
  Одговори од една реченица не вредат многу, посебно ако некој над тебе се обидел да даде свое мнение, нека биде и погрешно, со преку 2000 збора (што тука е реткост).
  Видете го форумот Кајгана. Јас најмногу сум на под-форумот Религија.
  Таму има жестоки расправи, па и навреди задскриени зад религиозната „скромност“ но секогаш дискусијата е во полн жар...
  Тоа привлекува нови луѓе во дискусијата...

  Како ќе привлече форумов луѓе кога дискусиите се... кратки, детски, претежно насочени лично кон одреден член а не кон неговата размисла во однос на една тема?

  На Кајгана има строго правило: зборувај за идеите на членот во однос на темата, не за истиот каков бил и што бил... :)

  Малку помош од моја страна, иако не верувам дека ќе се промени нешто преку ноќ.
   
  На Radoznala1 и Dorina им се допаѓа ова.
 6. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Ете ти повторно иста грешка..аман бе девојче, не туку скокај...ако сакаш да бидеш модератор на овој форум и ако имаш желба тој повторно да заживее, ќе мораш да смениш однесување!
  Сигурно не мислиш дека ќе ти одговорам на прашањето, моето слободно време ќе го користам како сакам..а ти подобро биди љубезна домаќинка, па можеби ќе се вратат старите членови.
   
  На Dorina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Аман бе Хепта @Хептаграм XI ..што ти требаше да ја спомнеш кајгана и нивните строги правила...незнам сега дали да се смеам или да плачам...оф леле мајко, они таму имале правила..:facepalm2
  :patos
   
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  @pozdrav eden topol почитувам кога ќе пишеш предлог како членов и истиот ќе биде разгледан, а не повторно само да контраш. @Хептаграм XI повели отвори тема и ќе се вклучиме сите колку што можеме и знаеме.
   
  На Radoznala1, violetmoon и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
 9. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  Со некој што цело време го труе форумов и само се меша кај што не му е место поинаку не можам да се однесувам јас Девојче.
  И зошто си го трошиш своето "драгоцено" време на форум кај што нема ништо не знам.
  Ај слободно врви си по патот далеку од тука и оди скокај по други форуми и ич да не се грижиш дали некој ќе се врати или нема.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  Веќе има тема за мене - во подфорумот Религија... :)
  Никогаш не сум отварал теми, не ме бидува за тоа ...

  @pozdrav eden topol ако сакаш да плачеш, повели. Не знам што ти требаат вакви коментари и да ме цитираш безпотребно...
  Сигурно знам повеќе за другите форуми од тебе. На Кајгана имам 6000+ постови од кои ниту еден не е една реченица, ниту пак неповрзани со дадената тема!
  Како што те читам тука, ти си невалиден судија за било што... молчи и читај, друг совет за тебе немам.
   
  На Radoznala1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: