1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што му недостасува на форумов?

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Марија, 15 август 2012.

 1. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Ако темава е постоечка слободно тргнете ја.
  Ако не е, ајде да ја разгледаме.
  Форумов очиглендо не е обичен форум како сите други :giggle ниту има обични членови :biggrin
  Веројатно како и сајтот црнобело така и форумов пред се се од забавен карактер.
  Најмногу теми(мислења) има во кафемуабети.
  Прашања до членовите на црнобело форумот:
  Дали мислите дека форумов се развива добро?
  Дали мислите дека недостасуваат теми за дискусија?
  Теми од кои области?
  Дали членовите не се доволно сериозни?
  Дали освен за забава форумов го бидува за нешто друго?
  Дали привлекува нови членови со самото тоа што не наликува на другите форуми? Или можеби ги брка истите?
  Можам да напишам уште многу прашања ама сметам дека се доволни, а оние кои ќе ви текнат а се слична конотација одговорете ги без да се поставенни :giggle
  Воглавно сметам дека коментираме од прилика 25 членови, тие сме тие и пак тие. Малку забава, малку сериозност.. ама некако во место стои работава.
  Или си пишуваме во сдк\сдп како статус на фб или по некое мислење во слична тема, и тоа е тоа.
  Му треба нешто на форумов да живне повеќе ...
  Темава е со цел да го оговараме форумов. :p:D
   
  На Aquarius, ipopovski, emzzy и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Членовите не се доволно сериозни, фалат теми за дискусија во сите области, фалат построги модератори кои ќе знаат кога да пресечат...Побогу фали репутација но пошто форумов е на зенфоро ништо од тој муабет.

  Форумов не се развива во добар правец од проста причина што темите кои се отвораат не се доволно зрели за да се развие некоја дискусија. Членовите не се заинтересирани за сериозни мислења (пример погледнете Филозофија и Психологија така скапуваат) и постојано приметувам како некои членови пишат коментари ко да се на чет на фејсбук.
   
  На TheKitten, Fairytale, Nightmare_f и уште 9 други им се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  мал предлог....во насловот да се додаде ...на форумот....Штому недостасува на форумов?...Така ке е појасно за што се работи.
  Подоцна ке се навратам да одговорам на прашањата:)
  Во моментов не ми е баш уклучен сериозниот дел од мозокот (worried):D
  Сега само ке додадам дека му недостасуваше Марија на форумов
   
  На Dr.Gonzo, Martin_MKD и Марија им се допаѓа ова.
 4. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Не се развива добро, нема тим нема идеи за во наредните месеци/години кои треба да се остваруваат со цел да се задржат веќе постоечките членови, а и да се привлечат нови и секако да останат истите.

  Има сериозни членови, но малкумина од малкуте. Повеќето имат го сфатено како за забава и како што кажа slb_bobo, како чат на фејсбук.
   
  На Nightmare_f, Saladin, Bum-Bum и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  e вака прифаќам нормално си праша тој шо го напрај прифати и слободно можи да се смени насловот..мислам дека конечно ми ја свати поентата околу ова ! :)
  инаку мислам дека на форумот му фалат повеќе теми и поголема сериозност од страна на членовите !
   
 6. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  мое мислење, членовите што не се доволно сериозни, тоа е од нас модераторите, бидејќи и ние самите не сме доволно сериозни за некои работи... кога се пишување офф-топици ние само ги бришевме, не дававме опомени, а да се даваа тогаш ќе беше многу подруго, членовите ќе пазеа што пишувааат... е сега и да имаме сериозна тема, таа се претвара за во хумор и сеир... тоа е тоа... и со самото тоа, форумот не оди кон подобро, туку кон полошо... :confused:
   
  На Saladin, She и slb_bobo им се допаѓа ова.
 7. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Форумот е супер опуштен со забавен карактер, членовите се кул... новите членови брзо се вклопуваат. Теми отворени за дискусија постојат, а ако му се зборува на некој може да си ја побара темата за која сака да дискутира или да си отвори нова.
  Оди кон подобро, штом има нови ликови тоа значи дека оди кон подобро.
   
  На TIGERWOMAN31SK и DarkPassenger им се допаѓа ова.
 8. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Форумот е онаков каков што членовите ќе го направат.
  Ако мнозинството се зачлениле за забава, ќе биде повеќе за тоа, ако пак повеќето се за посериозни дискусии, повеќе ќе се филозофира итн.
  Меџутим ја ко што имам приметено повеќето од членовите пред се тука се за забава, трошење слободно време и то, отколку да го амортизираат мозокот у Филозофија и сличните такви подфоруми, што и нема ништо лошо у тоа, не можеш никого со сила да натераш на дискусија.
  Арен си е форумов, нека продолжи така.
   
  На MoonFairy, i_wanna_fly, ipopovski и уште 5 други им се допаѓа ова.
 9. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Браво за темава една (cake) од мене за основачот :D
  Според мене форумов не се развива како што треба току затоа што недостасува добри теми за дискусија од сите области..За сериозни членови има но помалку отколку што има несериозни членови..Форумов си е забава аа може и љубов да се роди помеѓу некои членови или можда веќе се родила ..Последно време се уклучуваа многу членови но не заради тоа што ги привлекуваше добрите дискусии на форумов (кои сигурно ги има иако во мал број) или заради тоа што форумов не наликува на другите туку повеќето се регистрираа заради бесплатната книга и не се веќе влезени тука ..Од моја гледна точка јас вака мислам ако мислам погрешно слободно поправете ме јас нема да се лутам :*
   
  На WomanInRed и Марија им се допаѓа ова.
 10. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  жити се,па ни у парламент не се сериозни,шо е поентата да си цело време сериозен кога се бара нешто за релаксација и забава.јас колку што можам да бидам сериозна,искрено мислам дека твојата сериозност ке можам на битпазар да ја продадам одма.така да уживај бобо,не ме сфаќај лошо,си дискутираме.инаку он топик да кажам дека ок е само што не ми се допаѓа сеирџиите што немаат гз да се јават на коментари.
   
  На i_wanna_fly, 4FUN, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: