Што мислите за Боки 13ка?

Angel-Alessandra99

Староседелец
2 јули 2015
46
44
628
21
Во светот на модата
И за него и за ЈК имам речиси исто мислење. Разликата меѓу нив двајца е тоа што Боки помага на загрозените семејства, а ЈК не. Плус ЈК не е транвестит како него, иако има такво лице. Членката над мене кажа се’ што мислам за него.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,774
791
1,133
Skopje
Боки е следното и да нема дилеми околу него..
Боки е нај реалниот човек во Македонијава,без влакна на јазик што јас го подржувам од секогаш што е таков,тргнете го на страна тоа неговиот стил кој го имаше и Азис и направи и име и пари,а п***р не стана,така што Бока е толку суров за повеќето работи,толку реален до небо што да се малку како него ќе ни цути државава,тој што го мрази Боки е само поради фактот што не му се допаѓа кога РЕАЛНО критикува повеќе луѓе односно квази уметници кој се толку убедени во нешто што не можеш да им укажеш на тоа дека не се посакувани и тоа не им поминува,а Боки тоа го кажува јавно и тоа е факт,истите тие се свесни за тоа дека истиот е во право али ги боли и одма на контра на негирања итн:^) тоа се само дел,Боки е градски лик кој е со висок степен на интелегенција и високо мислење за одредени луѓе кој вредат во вистинска смисла ,самокритичен е нормално,никогаш не рекол дека е совршен тоа може да се види и на јутјуб во неколку негови интервјуа,сум имал прилика и да седам со него и ми било задоволство да седам со интелегенција,отмен е гардероба боли глава и гардероба не под 200е,да не рече некој купувал од турска втора класа или од 2ра класа од ГТЦ што се однесува до гардеробата,а многу луѓе и самите тоа го знаат не можат да му се фатат на малиот прст (handshake),хуманитарец одсекогаш па и сега,он се дружи со другари од детството и за најмала ситница ако нешто е во право или му смета он му кажува во очи сакал лутел сакал не и тоа е сосема ок едноставно тоа е реален човек,а тоа што го судат и што го плукаат е дел на неговиот успех :svirka
Погоре имам ставено слика со него и со Фифи,тоа е посебен случај и сум кажал дека се баш како идиоти на сликата,се е тоа јавноста да се разбуди малце што нема никаква врска со интелегенција и хумани дела...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,842
2,663
1,683
Han Wavel
Шо мислам за Боки? Мислам дека е пикнат во џебот на актуелната власт и како хомич ќе се обидува да собира гласови од хомичите. Не е случајно тоа што одма после изгласувањето на владата тој беше поставен за директор, ниту па е случајна неговата улога на мајка Тереза пред изборите. Демек пред година две бил бездомник па не можел да помогне туку баш сега? Човекот се спрема за некоја поголема функција во граѓанската држава, можеби ќе го добиеме првиот претседател хомич, ништо чудно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,336
7,016
1,153
Big Sur
Што има да се мисли за овој, мислам дека утре да исчезне, на никој нема да му фали.
Ваљда на домашните ќе фали... :zelen

Што знам, мене искрено ме подзачуди. Не ме изненади, но сепак малце онака...
Од лик што неколку пати го видов по улица со напрчено муце и огромни бундички до оној стуткан човек што после седеше на клупа со модри подочници, некако чудно ми падна.
А, толку вперуваше прст кон други со својата дрскост и искреност. :zelen:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: пријателство

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,842
2,663
1,683
Han Wavel
Ваљда на домашните ќе фали... :zelen

Што знам, мене искрено ме подзачуди. Не ме изненади, но сепак малце онака...
Од лик што неколку пати го видов по улица со напрчено муце и огромни бундички до оној стуткан човек што после седеше на клупа со модри подочници, некако чудно ми падна.
А, толку вперуваше прст кон други со својата дрскост и искреност. :zelen:zelen
Па се полакомил заедно со таа Катица, виделе шанса и ај да искористиме. Ги штителе од власта демек, и на крај ги заштитија со затвор. А ништо чудно и да е жртвено јагне, друг да ги зема парите а овој да го јаде, затворот мислам. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra