1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што е садизам, а што мазохизам?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Mila Kunis, 19 април 2012.

 1. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  јас сум мазохист
   
 2. poslusen

  poslusen Корисник со 10 казнени поени

  Зачленет на:
  8 јануари 2016
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  9
  И јас сум мазохист. Сакам fem dom.
   
 3. Masterf

  Masterf Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јули 2017
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  2
  Благ садист.
   
 4. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Не гласи насловот кој е садист а кој мазохист, гласи, ШТО Е?! Ете вие како тоа, можете рецимо да не просветлите нас неуките, шо не знаеме. Јас ни од општа култура не знам. :)
   
 5. Masterf

  Masterf Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јули 2017
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  2
  Симплифицирано:
  Мазохист - лице кое се возбудува кога е камшикувано,деградирано,измачувано (при сексуален однос)
  Садист - лице кое сака да понижува,измачува,деградира друго лице (при сексуален однос)
  Мислам дека доби некаква претстава. Ова е грубо кажано, а за начините на кои би се остварило тоа понижување или измачување се договараат партнерите.
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: