Што е највредно на светот? | Црнобело Форум

Што е највредно на светот?

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,259
2,354
1,153
Skopje
www.facebook.com
Здравјето.
Без него сме како изгубени, отсутни, колку и да се смееме душата ни тагува.
Непроценливо е, а толку лесно и брзо може да се изгуби.
Чувајте се луѓе.
Малите грешки во животот многу скапо ги плаќаме.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,515
1,183
Big Sur
Силна психа/ментално здравје. Дури и повеќе од физичкото. Повеќе од било што. Ко некој што го допре дното психички и полека успевам да се вратам нагоре, сфатив дека сите физички болки/болести што сум ги минала не може да се споредат со распадната психа.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
Силна психа/ментално здравје. Дури и повеќе од физичкото. Повеќе од било што. Ко некој што го допре дното психички и полека успевам да се вратам нагоре, сфатив дека сите физички болки/болести што сум ги минала не може да се споредат со распадната психа.
Перфектно кажано,но јака психа не се раѓа,баш сите тие моменти на дното ја создаваат да биде се посилна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Dina_LC

Староседелец
21 февруари 2012
7
10
1,003
dinalazarova.com
Перфектно кажано,но јака психа не се раѓа,баш сите тие моменти на дното ја создаваат да биде се посилна.
Се сложувам, но секако во се има исклучок ( некои се раѓаат со појака психа).
И што е највпечатливо (а воедно и разочарувачко) е што во секојдневието најголем проблем е нарушеното ментално здравје и никој (многу мал број на луѓе) си го признаваат тоа и работат на себе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,396
5,901
1,683
Disco
Здравје, duh.
Физичко и ментално пошто едно без друго е срање.
За остало, видете кај Едгар Алан По во Доменот Арнхем има објаснето што е најважно, да не го цитирам ќе се изгуби значењето на хунза јазикот. Меѓу другото да се биде сакан, да се сака и тоа да се случи истовремено што е прилична реткост.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and Electra