Што е највредно на светот? | Црнобело Форум

Што е највредно на светот?

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
346
63
Животот стана каша попара, цената на човечкиот живот е во опаѓање..така си штрумфувам и ете Ве прашувам што мислите, што е највредната работа на овој сјебан живот на оваа планета??
Пари, здравје, семејство, убавина, остварување на целта, живеење по слободна воља, добар секс, душевен мир.......или што..

За мене највредна работа на светот е СРЕЌАТА...кога си среќен имаш се, нели;)
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Животот стана каша попара, цената на човечкиот живот е во опаѓање..така си штрумфувам и ете Ве прашувам што мислите, што е највредната работа на овој сјебан живот на оваа планета??
Пари, здравје, семејство, убавина, остварување на целта, живеење по слободна воља, добар секс, душевен мир.......или што..

За мене највредна работа на светот е СРЕЌАТА...кога си среќен имаш се, нели;)
Така е,кога си среќен имаш се,но најпрвин треба да се поседуваат сите оние погоре спомнати критериуми (или како да ги наречам),за да се постигне среќата!
Како се вика,најпрвин здравје,па се останато,со труд и пожртвуваност ќе се постигне се!:)
Највредна работа на светот би била и мирот и благосостојбата:).
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Јас. Секој треба да се смета себе за највреден. Ако се сакаш, вреднуваш и вложуваш во и за себе, ќе имаш среќа, ако имаш среќа ќе имаш многу добри работи, ако имаш многу добри работи ќе имаш хммммммм она што мислиш дека е многу вредно. Се почнува од тебе, така да се е јасно.
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Најважни се моралните и човечки вредности.Полека се губат,затоа што сите стануваат незадоволни.Намуртени фаци наоколу и лицемерие.Ова е како генерално кажано.Поконкретно,мене ми се најважни личната среќа,задоволство и исполнетост.Парите се минлива работа и со нив не може да се купат овие нешта.И да има вреќи пари,без тоа човекот е како изгубен.:kafe:)
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,838
1,153
@Iris*, мрзлива е малку, ама мене ми е највредна, можеби дека сум заслепен од љубовта:sram
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
346
63
@Iris*, мрзлива е малку, ама мене ми е највредна, можеби дека сум заслепен од љубовта:sram
Љубовта е највредна исто така..блазе си и на Ирис што е толкууууууууууууууууу мнооооооооооооооооооогу посакувана;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne and Achernar

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
809
1,133
Skopje
Јас би рекол сексот да ни биде водилка кон нештата кој не прават среќни,а мене посебно (нормално кога би имало љубов денес би ја ставил на прво место,вака нема па затоа сексот,затоа што него го има во изобилство)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
346
63
Јас би рекол сексот да ни биде водилка кон нештата кој не прават среќни,а мене посебно (нормално кога би имало љубов денес би ја ставил на прво место,вака нема па затоа сексот,затоа што него го има во изобилство)
Дали тоа значи дека ти се сексаш и кога нема љубов во тебе за партнерот??