1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што е највредно на светот?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од pozdrav eden topol, 19 февруари 2018.

 1. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Животот стана каша попара, цената на човечкиот живот е во опаѓање..така си штрумфувам и ете Ве прашувам што мислите, што е највредната работа на овој сјебан живот на оваа планета??
  Пари, здравје, семејство, убавина, остварување на целта, живеење по слободна воља, добар секс, душевен мир.......или што..

  За мене највредна работа на светот е СРЕЌАТА...кога си среќен имаш се, нели;)
   
  На malecka, Makedonec и corki им се допаѓа ова.
 2. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Така е,кога си среќен имаш се,но најпрвин треба да се поседуваат сите оние погоре спомнати критериуми (или како да ги наречам),за да се постигне среќата!
  Како се вика,најпрвин здравје,па се останато,со труд и пожртвуваност ќе се постигне се!:)
  Највредна работа на светот би била и мирот и благосостојбата:).
   
  На Prashina и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Јас. Секој треба да се смета себе за највреден. Ако се сакаш, вреднуваш и вложуваш во и за себе, ќе имаш среќа, ако имаш среќа ќе имаш многу добри работи, ако имаш многу добри работи ќе имаш хммммммм она што мислиш дека е многу вредно. Се почнува од тебе, така да се е јасно.
   
  На Stojne и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Семејството,се знае
   
 5. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Најважни се моралните и човечки вредности.Полека се губат,затоа што сите стануваат незадоволни.Намуртени фаци наоколу и лицемерие.Ова е како генерално кажано.Поконкретно,мене ми се најважни личната среќа,задоволство и исполнетост.Парите се минлива работа и со нив не може да се купат овие нешта.И да има вреќи пари,без тоа човекот е како изгубен.:kafe:)
   
  На Makedonec и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
 6. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Ова ми се допаѓа..да, точно така...највредно е мојот живот во животот:)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 7. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  @Iris*, мрзлива е малку, ама мене ми е највредна, можеби дека сум заслепен од љубовта:sram
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Љубовта е највредна исто така..блазе си и на Ирис што е толкууууууууууууууууу мнооооооооооооооооооогу посакувана;)
   
  На Stojne и İncognito им се допаѓа ова.
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Јас би рекол сексот да ни биде водилка кон нештата кој не прават среќни,а мене посебно (нормално кога би имало љубов денес би ја ставил на прво место,вака нема па затоа сексот,затоа што него го има во изобилство)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Дали тоа значи дека ти се сексаш и кога нема љубов во тебе за партнерот??
   

Сподели: