Што ви е најпривлечно кај жена/маж?

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
680
1,288
1,093
your nightmares....
Харизма. Колку и да е убав некој, ако е дрво џабе. А има такви со лоши црти и грд лик, но благодарение на нивната духовитост, проследена со неодоливи насмевки и погледи, ми се атрактивни.
И јас би играла на карактер, но карактерот тешко дека ќе проценам со првиот впечаток.
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
455
650
1,093
Unknown
Насмевката, формата на лицето, очите а после тоа си доаѓаат и атрибутите. Исто и девојки со потемен тен на кожата. :)
Пљус, сакам девојки со полни усни. :rolleyes:
 
  • Like
Реакции: JaMi

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
На прв поглед ако збориме тогаш очите ме привлекуваат највеќе.А сум забележал дека кога ќе ме погледнат женски изразито зелени очи ме лупа инфаркт :D
Доколку особата ја познавам за да ме привлече највеќе од се треба да е ведра, да има убава насмевка, да се однесува природно, да е харизматична и слатка.
 
  • Like
Реакции: Ludaca and JaMi

Deadelina93

Полноправен Член
15 февруари 2012
52
107
18
нешто што прво го забележувам кај некоја личност,без оглед дали е машко или женско се забите :)... а потоа следува косата и погледот-сакам кога машко ке ме погледне онака заводнички :sreken
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683


сликата сама зборува :) додатно и очите...порано се палев на зелени...сега веќе не :) сега е сеедно :)
 
  • Like
Реакции: ipopovski and Sugar

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
501
1,110
393
На прво место: Очите- погледот, уф! :trepka
 
  • Like
Реакции: 4FUN

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
стилот на облакање ... доста девојки ме излудиле со нивниот стил... иако немале некој посебен шарм ... облеката на нив ме шармирало !!!
 
  • Like
Реакции: street_chic