1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што би рекле гласно, за да ве чуе светот?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Y1K991, 27 март 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  There's no time for hatred, only questions
  Where is love, where is happiness, what is Life,
  where is peace?
   
  На Aquarius и Aleksis им се допаѓа ова.
 2. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  КОБИ реко чуда да се десеееееее...
  ( пропратено со кренати мишки)
   
  На Primrose му/ѝ се допаѓа ова.
 3. monika88

  monika88 Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 април 2013
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  645
  среќа сум со тоа што сум и што сум постигнала со моите 24 години
   
 4. Glory

  Glory Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 септември 2013
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  13
  Веројатно ви се случило да помислите: „Ех, да може да ме слушне цел свет“ или „Сакам на сите да им кажам...“ Колку пати сте помислиле дека некој нешто не разбира како што треба, а вие го знаете одговорот и да можете би го кажале на цел глас? Можеби е тоа порака до целиот свет, можеби мислите дека една ваша реченица може многумина да замисли или можеби едноставно сакате да кажете обична реченица, шега, виц и да го насмеете светот или пак да изјавите љубов пред сите. Само замислете дека за момент целиот свет молчи и ве слуша само вас, а вие може да кажете само една реченица. Што ќе изговорите? :)
   
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  F*ck you all
   
 6. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Ти кажа два збора,а за каква реченица станува збор,проста,проширена,сложена.
   
 7. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Станете од оннет мреживе,мрднете го задникот и насмејте се силно!
   
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Допусти себи да се заљубиш,
  баци чини на идеал!
  чији је град без улица,
  високо изнад влакова, ја се зовем Анархија.

  (Бранимир Џ. Штулиќ)
   
  #58 Outrider, 20 мај 2014
  Последна промена: 20 мај 2014
  На Lena и diva orhideja им се допаѓа ова.
 9. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Симнете ги маските од себе и бидете она што сте,оригинали на самите себе.
   
  На Prashina, Y1K991 и diva orhideja им се допаѓа ова.
 10. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  ТЕ САКААААМММ
   

Сподели: