Шкотски фудбал

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,727
5,266
1,183
Disco
  • Like
Реакции: Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,727
5,266
1,183
Disco
Инаку денес се играше хипер-дербито Селтик-Ренџерс, за оние кои имаа несреќа да го пропуштат овој меч - Селтик го искасапи новиот Ренџерс со 5-1, т.н. совршен хет трик на Муса Дембеле (не е тој Дембеле, друг е :kafe) глава, лева и десна, по еден гол на Синклер и Армстронг. За Ренџерс гол даде некој џинџер лик.

Не верувам дека имало полесна победа до сега во дербито, дури и чудно делува.
Во судирот помеѓу некогашните Арсеналовци, триумфираше Коло Туре.
Сендерос доби втор жолт кај Ренџерс на 3-1 кога со рака спречи излегување на играч од Селтик сам пред гол:facepalm2

Следува пат на Ноу Камп и надеж да се примат помалку од пет гола (:|