Шкотски фудбал

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
@Outrider гледаш што се случува со Селтик моментално? :)
Добро почнаа, примија гол и се изгубија, на нервна база им е тоа :kafeтреба да ангажираат некој јак психолог.
Јако голче на Абердин првиот.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Сезонава имам гледано 10-12 утакмици на Селтик и на секоја една можна буквално добиваат црвен картон :facepalm2 и во ПЛ и во ЛЕ и во ЛК, човек ќе си помисли дека се Стоук на стероиди а нема врска...

Пак почнало да се преговара за правење Атлантска лига (Селтик, Ренџерс, ПСВ, Ајакс, Фејнорд, Андерлехт, Бриж, Стандард, Порто, Бенфика, Спортинг) само што ќе значи дека првенствата на Шкотска, Холандија, Белгија и Португалија ќе изгубат секаква смисла...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
На 17.април ќе се игра 1/2 финале од ФА куп меѓу Селтик и Ренџерс, познатата стара фирма дерби на Хемпден Парк:frantic
Минвајл, Рос Каунти го освои првиот трофеј евер кога во последна минута даде гол за 2-1 вс. Хиберниан во финале на ЛК.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Какви ботови :facepalm2 Ова е под нивото на Селтик, ако по некој црн случај изгубат менаџерот треба да биде обесен а дел од играчите да се искористат како извор за резервни делови.
Очигледно Ренџерс повеќе ја сака победата...

Имаат уште едно полувреме да се искупат за гревовите.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Каква бламажа. Јес` да имаа три стативи/пречки и еден промашен празен гол ама сепак испаѓање од Ренџерс во една ваква ситуација е недозволиво. Па и на пеналите имаа два пати (да, два пати) предност.
Темни облаци се надвиснуваат над Паркхед :(
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Во неочекуван плот твист после отпуштањето на норвешкиот мисир-менаџер, на клупата на Селтик ќе го наследи вреќата Роџерс :facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2:facepalm2
Сеуште не ми се верува и се надевам дека се работи за грешна објава која ја пренеле новинските агенции или за краткотраен флеш од друга димензија.
Вреќата во Селтик бе :(:mad::confused::ladno:place:besen:banghead(:|;(|-((puke):x(shake)(n):eek:(facepalm):patos
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Коло Туре во Селтик :sreken
Се очекува и Стивен Џерард.
Ренџерс од своја страна купува исто ветерани, но помалку познати како дебилот Џои Бартон и вечниот талент Нико Крањчар.
Олд фирм дербито ќе треба да се преименува во Геријатрија дерби.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Во 19.00 вечерва Селтик-Барселона пријателска.:)

Пред некој ден во неофицијалниот меч за определување на најдобра екипа во Британија меѓу шампионите на Шкотска и Англија, Селтик играше 1-1 со Лестер ама изгуби на пенали :( јаки голчиња од Марез и О`Конор. Штета што не е официјално такмичење како порано кога играле шампиони и фа куп победници на Англија И Шкотска меѓу себе за шампион на Британија (и светот едно време:p)