Шеф или шефица?

M.Adams

Истакнат Член
16 јануари 2013
82
96
118
Од искуство шефовите си ја гледаат работата, евентуално те загледуваат во задник и гради ама како културни луѓе го прават тоа дискретно. Не ги интересира твоја приватност (можеби и да ама си држат до себе и не прашуваат, веројатно и затоа што може погрешно да бидат сватени). Доволно се на дистанца за да може на раат и да те искритикуваат ако забушаваш.
Жена...уф. Ќе те загледува во коса, заби, нокти, ќе и смета начинот на кој одиш, се смееш. Ќе сака да те превоспита на секој можен начин кој нема многу врска со работата, ама таа ќе најде оправдување како тоа е добро за фирмата. Еден ден ќе те повика во канцеларија на опуштена дружба за да дознае што повеќе за тебе и твојот приватен живот, а наредниот ќе глуми професионалност и строгост. Знам дека не треба да се генерализира но во мојот случај вака било. Ми се погодиле прости, влезени преку врски, па оди трпи ги.
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
454
645
193
31
Неготино
ако биде нека биде шеф,да се знае кој е главен,па и ако е згоден ммммхмммм,со поглед ке го разбирам немора да зборува :D
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
ако биде нека биде шеф,да се знае кој е главен,па и ако е згоден ммммхмммм,со поглед ке го разбирам немора да зборува :D
Шефот само може да те искористи за една до две употреби (сексуални). Знаејќи ја младинава како е накурчена уште од мали нозе, па замисли да ти биди шеф.... :cool:
 
  • Like
Реакции: ●Untouchable°

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
454
645
193
31
Неготино
немора да значи дека ќе ме искористи хахах,за младите можно е ама за изградена личност,доволно е и само да постои некој над мене како таков
со авторитет и згоден,не мора да ме искористи,за да функционираме добро
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
сеедно само да е добар човек за да се разбереш
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
На сите три работни места ми се погодија шеф и шефица тугедер (маж и жена) поубо е така само со жената си комуницираш поќе мојш да се разбереш..
Сепак да се има почитување, разбирање и НЕ злоупотреба на работникот. Доста е да осетиш позитива од нивна страна за да работиш добро и чесно. . Мотивацијата од шефот е најголем фактор :)
 
Последна промена:

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
114
134
43
Боље шефица. Ако е некоје машко шеф или е педерче покварено или е некој со мајка му што живее лигле и злобен копиљ.
Барем жена шеф ке те свати ако побараш некој ден за деца. Ако не лажеш и ако си поштен на работа и ако си ја работиш работата шефиците се ок. Барем тоа е моето искуство досеа.